Sponsorlu Bağlantılar

Klavyede okul kepi işareti nasıl yapılır?

2.534 views
Sponsorlu Bağlantılar

Üniversite, Lise, Özel okullardan mezun olurken kep atılır. Bu kep ve cübbe öğrencilik durumunu ve mezuniyeti belli etmektedir. Gün gelir okul biter ve okul mezuniyeti sonrası kep atma töreninde kep atılır.

Bizde bu konumuzda bilgisayarcı olarak okul kep işareti klavyede nasıl yapılır? Bunu sizlere anlatmaya çalışacağız. Bilgisayar ( pc ) klavyesinde sıklıkla kullandığımız özel karakterler, işaretler klavyede ctrl, shift, alt, alt gr tuşlarını kullanarak üst karakterleri yapabiliriz.

Fakat okul kep simgesi ve buna benzer özel işaretler klavyede olmadığından ascii kod tablosu veya karakter eşlem tablosu üzerinden yapılmaktadır.  Bizde bu özel sembolün klavyede nasıl yapılır? Bunu sizlere aşağıdaki konumuzda yapılmasını anlatacağız.

Okul Kep Simgesi Nasıl Yapılır?

Bilgisayarda özel işaretleri karakter eşlem tablosu üzerinden yapmaya çalışacağız.  Aşağıdaki adımları takip ederek bu işlemi gerçekleştirelim.

  • Win + R tuşlarına birlikte basın
  • Çalıştır penceresi açılacaktır.
  • Çalıştır penceresine “charmap” komutunu yazın
  • Karakter eşlem tablosu açılacaktır.
  • Yazı tipi “Webdings” olarak seçiniz.

 

Okul kepi sembolü karakter kodu 0xEC olarak hızlı bir şekilde bulabilirsiniz. Bu alanda seç > kopyala yaparak bu özel emoji Word, Excel, Metin belgesi üzerinde istenilen yazı dosyasında kullanabilirsiniz.

Okul kepi işareti ( student cap ) ünicode olarak bir koda sahip değildir. Bu özel işaret, emoji, smiley, karakterleri bulamadığınız da emoji kütüphanesi üzerinden kolaylıkla bulabilir ve istenilen alanda kullanmak üzere kopyala ve yapıştır ile kullanabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın