Sponsorlu Bağlantılar

Klavyede Kuyruklu Yıldız işareti { ☄ } nasıl yapılır

301 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda Astroloji ile ilgilenenler veya derslerinde işlenmek üzere kuyrukluyıldız İngilizce karşılığı ile Comet symbol nasıl yapılır bunu bu yazımızda sizlere anlatacağız.

Kirli kartopu, buzlu çamur topu olarak da tabir edilen kuyrukluyıldız işareti klavyede yapabilmek için birkaç yöntem kullanarak yapılmaktadır.

Kayan yıldız klavyede karakter eşlem tablosu üzerinden gerçekleştireceğiz. Klavyede sıklıkla kullanılan işaretleri kolaylıkla Ctrl, Shift, Fn, Alt, Alt Gr tuşlarını kullanarak gerçekleştirirken klavyede olmayan özel karakterler veya işaretleri Ascii Kod Tablosu veya Karakter eşlem tablosu kullanarak yapılmaktadır.

Klavyede olmayan kuyrukluyıldız sembolü yapabilmek için bizde karakter eşlem tablosu üzerinden bu özel sembolü gerçekleştireceğiz. Bunun için aşağıda adımları gerçekleştirerek nasıl yapılacağına dair hemen bir bilgi vermeye çalışalım.

KUYRUKLU YILDIZ EMOJİ YAPMA

Kayan yıldız simgesi için karakter eşlem tablosunu aktif edeceğiz. Şimdi bunun için nasıl yapılıyor hemen inceleyelim.

Windows Tuşu + R Harfi birlikte basarak “ÇALIŞTIR PENCERESİ” aktif edelim. Bu pencereye “charmap” komutunu yazalım.

Bu komutu yazdığımızda aşağıda görülen yüzlerce özel karakter, simge, sembol, emoji penceresi açılacaktır.

Yukarıda gördüğünüz gibi bir tablo karşınıza çıkacaktır. Kuyruklu yıldız işareti bulmak için şimdi aşağıda adımları gerçekleştirelim.

 

  • Yazı Tipi Segee UI symbol olarak ayarlayın.
  • Gelişmiş görünüm penceresi kutucuğunu işaretleyin
  • Kuyruklu yıldız simgesi Unicode karşılığı U+2604
  • Bu kodu Unicode’a git yazan yere 2604 olarak yazdığınızda bu özel Comet simgesini kolaylıkla bulabilirsiniz.
  • Buradan yapmanız Seç ve Kopya ile Excel, Word, Txt, metin belgeleri, sitenizde istenilen alanda kullanabilirsiniz.

 

Kuyruklu yıldız vektörel yapmak zor ben bunlarla uğraşmam diyorsanız o zaman yukarıda alandan kopya ve yapıştır ile istenilen alanda kullanmak için kopyala ve yapıştır ile kullanabilirsiniz.

Yukarıda adımlarla kuyrukluyıldız sembolü istediğiniz alanda kullanabilirsiniz. Aradığınız ve bulamadığınız özel karakter, semboller için emoji kütüphanesi üzerinden bulabilirsiniz.

TAVSİYE VİDEO;

Bu konumuzda sorular için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesini kullanarak bizimle paylaşabilirsiniz. Diğer bilgisayar sorunları için bilgisayarcıya soru sor sayfamızdan ücretsiz destek için bizimle sorularınızı paylaşabilirsiniz. KOD : 2020 – 2021 – 2022 – 2023

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın