Sponsorlu Bağlantılar

Klavyede kol saati işareti { ⌚ } nasıl yapılır

176 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda klavyede olmayan özel işaretlerden biri olan kol saati işareti klavyede nasıl yapılır? Bununla ilgili olarak siz meraklı takipçilerimize bilgi vereceğiz.

Klavyede sıklıkla kullanılan işaretler Ctrl, Shift, Alt, Alt GR, Fn tuşlarını kullanarak yapılmaktadır. Bunun dışında klavyede olmayan simgeler, sembolleri ise Windows 10, Windows 8, Windows 7 işletim sistemlerinde ascii kod tablosu veya karakter eşlem tablosu kullanarak klavyede olmayan özel sembolleri yapabiliriz.

Bu konumuzda kol saati simgesi nasıl yapılır bununla ilgili aşağıda konumuzda sizlere nasıl yapılır, nasıl yapılmış anlatacağız.

PC KLAVYESİNDE KOL SAAT SEMBOLÜ YAPMA

Bu özel işareti klavyede yapmak için karakter eşlem tablosu açmak ile bu işe başlayacağız. Bunun için Windows + R tuşlarına birlikte basarak çalıştır penceresi açılacaktır.

Çalıştır penceresine “charmap” komutunu yazarak karakter eşlem tablosu açılacaktır. Bu tabloda yüzlerce özel sembolleri bir arada göreceksiniz.

Kol saati sembolü Unicode U+231A karşılığı gelmektedir. Şimdi bu koda göre kol saati emoji yapmak için;

Yapı tipi Segoe UI symbol olarak ayarlayınız gelişmiş görünüm kutucuğunu işaretleyin ve Unicode’a git yazan yere 231A konusu yazdığınızda kol saati sembolü kolaylıkla bu tabloda bulabilirsiniz.

Bu tablodan kol saat işareti bulduğunuzda Seç ve Kopyala butonu kullanarak Excel, Word, Metin Belgesi ( txt ), website, blog sayfada kullanabilirsiniz.

Ben bunları yapamam diyorsanız o zaman yukarıda alandan kopyala yapıştır ile istenilen alanlarda kullanmak üzere kopyalayabilirsiniz. Böylece klavyede olmayan kol saati yapmak için bu yöntemleri deneyebilirsiniz.

TAVSİYE VİDEO;

Klavyede olmayan, arayıp da bulamadığınız bu simgeleri, emoji, sembolleri emoji kütüphanesi üzerinden kolaylıkla bulabilirsiniz.

Bu konumuzda kol saat işareti, kol saat sembolü klavyede nasıl yapılır konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesini kullanarak sorularınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın