Sponsorlu Bağlantılar

Klavyede Kadın ♀ İşareti Simgesi Nasıl Yapılır?

30.785 views
Sponsorlu Bağlantılar

Cinsiyet İşaretlerinden biri olan Kadın İşareti  bilgisayarın klavyesinde nasıl yapılır? bu konuda bilgi aktarmak istiyorum. Ucunda Artı İşareti olan Venüs simgesi kadınlığı simgeler. Bu simge ♀ şeklindedir. Bir cinsiyet belirtmek isterken bayan – women veya kız gibi yazılar yerine simgeler , semboller ile belirtilir.

kadin-ve-erkek-isareti

Bende klavye ile  kadın simgesi nasıl yapılır? bunun anlatımını yapacağım. Klavye üzerinde herhangi bir kısayol tuşu yoktur. Özel karakterler için Ascii Kod Tablosu kullanımı ile bayan işaretini yapabiliriz.

İşletim sisteminiz Windows 10 , Windows 7 veya Xp sürümlerde ascii kod tablosunu açabilmek için Başlat > Tüm Programlar > Donatılar > Sistem Araçları > Karakter Eşlem takip ederek açabiliriz. Bu tabloda istediğiniz karakterleri bulabilirsiniz.

female-sing-kadin-isareti-nasil-yapilir

Female Sing veya Kadın İşareti unicode karşılığı U+2640 dir. Yazı karakteri Ms Gothic seçtiğinizde unicode’a git yerine yazdığınızda rahatlıkla bulabilirsiniz.

 

Diğer en iyi yol kopyala yapıştır  yöntemidir. Kopyala – copy (ctrl+c) ve Yapıştır-Paste (ctrl+v) işlemi ile gerçekleştirebilirsiniz. Akıllı telefon emoji klavyesi ile kadın işaretini de yapabilirsiniz. Bulamadığınız diğer emoji için Emoji Kütüphanesine ulaşabilirsiniz.

Arama Tags & Etiket ;

kadın simgesi nasıl yapılır , kadın işareti nasıl yapılır , kadın sembolü nasıl yapılır , venüs işareti nasıl yapılır , venüs simgesi nasıl yapılır , venüs sembolü nasıl yapılır , ♀ işareti , ♀ simgesi ,♀ sembolü, klavyede kadın simgesi

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın