Sponsorlu Bağlantılar

Apple Store’den Kredi Kartı Bilgileri Nasıl Kaldırılır?

173 views
Sponsorlu Bağlantılar

İphone veya İpad cihazlara uygulama yüklerken ücretli veya ücretsiz uygulamalar yüklemekteyiz. Bu uygulamalar bazen uygulama içi satın alımlar bazende apple store‘den uygulama indirirken satın alımlardır. Uygulama satın alırken veya yeni bir apple kimliği açarken kredi kartı bilgileri girerek hesap açılmaktadır. Bu konumuzda Apple Store satın alımlar için kredi kartı bilgileri nasıl kaldırılır? Konusu hakkında sizlere bilgi vermeye çalışacağız.

apple store kredi kartı nasıl silinir? bu konuda hemen bilgi vermeye başlayalım. Bunun için iki farklı yol ile anlatmaya başlayalım. 

İphone Apple Store Kredi Kartı Bilgileri Kaldırma?

Telefonun Ayarlar > İTunes ve Apple Store > Apple Kimliği bu adımları takip ediyoruz ve bu ayarın üzerine bir kere dokunuyoruz. Apple Kimliğimi Göster buraya bir kere dokunuyoruz ve apple parolasını giriyoruz. 

  • Ödeme Bilgileri
  • Hiçbiri 

apple store kredi kartı bilgisi kaldırma olayını telefon’dan bu şekilde ödeme bilgisini iptal edebiliriz.? Bundan sonra diğer adım Bilgisayar üzerinden İtunes üzerinden ödeme bilgisini kaldırma yöntemi şimdi bununla ilgili bilgi vermeye geçelim.

İtunes üzerinden Ödeme Türü Nasıl İptal Edilir?

bilgisayarda yüklü kurulu olan ve yedekleme, güncelleme yaptığınız itunes programı üzerinden apple ödeme bilgileri nasıl silinir? İtunes açıyoruz ve kullanıcı adı ve apple şifresi ile giriş yapıyoruz?

  • Hesap > Hesabımı Görüntüle 
  • Hesap Bilgileri
  • Ödeme Türü > Düzenle

 

ödeme bilgilerini düzenle “Hiçbiri” adımını seçiyoruz , önceden tanımlı bir kredi kartı Visa, MasterCard, American Express vs. kart bilgileri yerine “Hiçbiri” tipini işaretleyin ve Bitti düğmesi ile işlemi tamamlayabilirsiniz. 

bu yaptığımız işlem ile apple store kredi kartı silme adımını gerçekleştiriyoruz, ardından uygulama içi ödeme veya uygulama satın alımlarda ödeme bilgisi olmadığı için iptal etmiş oluyoruz. 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın