Sponsorlu Bağlantılar

Klavyede İngiliz Sterlini ( £ ) Sembolü Nasıl Yapılır?

71 views
Sponsorlu Bağlantılar

İngiliz para birimi olan Sterlin temsil eden sterlin işareti nasıl yapılır? bununla ilgili anlatım yapacağız. £ işareti klavye üzerinde herhangi bir kısayol tuşu yoktur. Sterlin simgesi özel karakter eşlem tablosu üzerinden yani diğer adıyla ascii kod tablosu üzerinden yapabileceğiz. 

ingiliz-sterlini-para-birimi

Windows 10 , Windows 8.1 , Window 7 veya daha eski sürümlerde dahil olmak üzere win+r tuşlarını birlikte basarak çalıştır penceresini açalım. Bu çalıştır penceresine “charmap” komutunu yazarak karakter eşlem tablosunu açıyoruz. 

sterlin-isareti-klavyede-nasil-yapilir

sterlin sembolü unicode karşılığı 00A3 dur. bu kodu unicode’a git : yazdığınızda bu sterlin işaretini kolaylıkla bulabilirsiniz. böylece bu karakteri istediğiniz yerde word , excel ,  metin dosyasında kullanabilirsiniz. 

Ayrıca klavye üzerinde Alt+156 ( alt basılı tutun ve 1,5,6 tuşlarını klavyede girin ve bırakın ) böylece İngiliz sterlin işareti kolaylıkla yapabilirsiniz. Diğer ingiliz sterlin simgesini ise aşağıdaki yerden kopya ve yapıştır şeklinde alınız.

£

kopyala-copy (ctrl+c) ve yapıştır-paste(ctrl+v) yaparak istediğiniz yere yapıştırın. Diğer akıllı telefonlarda ve bilgisayarda farklı emoji , smiley sembollerini yapabilmek için Emoji Kütüphanesi üzerinden alabilirsiniz. 

Arama Tags & Etiket ;

sterlin işareti nasıl yapılır , sterlin sembolü nasıl yapılır , sterlin simgesi nasıl yapılır , klavyede sterlin işareti , klavyede sterlin sembolü , klavyede sterlin simgesi , ingiliz sterlini klavyede , £ işareti nasıl , £ simgesi , £ sembolü , pound işareti , pound simgesi , pound sembolü , Great Britain Pound ( gbp ) , sterlin klavye kısayolu

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Klavyede İngiliz Sterlini ( £ ) Sembolü Nasıl Yapılır? (1 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın