Sponsorlu Bağlantılar

firefox yüksek ram tüketimi sorunu nasıl çözülür?

10 views
Sponsorlu Bağlantılar

Firefox Mozilla web tarayıcı kullananların en temel sorunlarından biride yüksek bellek , yüksek ram tüketimidir. Ram bilgisayar performansını doğrudan etkilediği için fazla bellek tüketimi bilgisayarı yoracak hatta bazı programların geç açılması sağlayacaktır ve çökmesine sebep olacaktır. Bu yüzden bu yüksek ram tüketimini en az indirmek için hangi önlemler alınabilir?

Yüksek Ram Tüketimi Nasıl Çözülür?

Mozilla tarayıcınıza kurduğunuz eklentiler , tarayıcınızın ram tüketimini artıracaktık bu nedenle lüzumsuz eklentiler kaldırın. Tarayıcıda fazla açılan sekmeler’de mozilla ram tüketimini artıracaktır bu yüzden ne kadar az  sekme olursa o kadar iyi olacaktır.

Firefox tarayıcı veya diğer Google Chrome , Yandex , Explore veya Safari tarayıcılar ne kadar fazla açık kalırsa o kadar bellek tüketimi artacaktır. Eğer uzun süre bilgisayar açık kalacaksa tarayıcılar ile işiniz olmazsa kapatın.

Mozilla-Firefox

Yüksek Bellek Tüketiminin önüne geçebilmek için eklenti yazılımları da kullanabilirsiniz. Bu eklentiler örnek vermek gerekirse , Leak Monitor , RAMBack eklentileri kullanarak bir nebze sorunu çözebilirsiniz. 

chrome://memory/

yukarıda kodu adres çubuğuna yazarak en alt kısımda “minimize memory usage” ayarına getirirseniz bellek kullanımı düşürebilirsiniz. Böylece Moxilla yavaşlama sorunu çözülmüş olacaktır. Son olarak Mozilla Tarayıcı Nasıl Güncellenir? konusunu inceleyin ve Firefox Tarayıcınızı en iyi şekilde güncel olmasını sağlayın. 

>>>Ram Tüketimi Nasıl Kontrol Edilir <<<

Arama Tags & Etiket ;

mozilla yüksek ram tüketimi , mozilla yüksek bellek tüketimi , firefox bellek tüketimi , firefox yüksek ram tüketimi , firefox yüksek sorunu nasıl çözülür , yüksek bellek sorunu mozilla , aşırı bellek tüketimi , fazla ram tüketimi , çok yüksek ram tüketimi , ram aşımı , mozilla firefox high ram usage , firefox ram tüketimi

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın