Sponsorlu Bağlantılar

klavyede eşit değildir ≠ işareti nasıl yapılır?

22.222 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu konumuzda klavye kullanarak eşit değildir işareti nasıl yapılır? bununla ilgili sizlere pratik bilgiler vereceğiz. Klavye üzerinde bazı özel karakterlerin kısayolları mevcuttur fakat bununla birlikte bazı karakterlerin ise kısayolları olmadığı için ascii kod tablosunda veya karakter eşlem tablosu üzerinden yapabiliriz.

eşit değildir işareti de klavye üzerinde bulunmadığı için biz bu özel karakteri karakter eşlem tablosu üzerinden nasıl yapılır bununla ilgili siz takipçilere bilgi aktaracağız.

matematik hesaplamalarında veya diğer hesaplama alanlarında kullanılan eşit değildir simgesi için karakter eşlem tablosunu kullanarak bu simgesi yapalım.

eşit değildir simgesi diğer İngilizce adıyla “not equal sign unicode” simgesi şimdi hemen oluşturmaya başlayalım. Bunun için win+r tuşları ile çalıştır penceresini açınız. Çalıştır penceresine charmap komutunu yazınız ve enter tuşuna basınız.

yukarıda örnekte olduğu gibi eşit değildir sembolü için Unicode’a git ; gerine eşit değildir sembolünün unicode karşılığı olarak U+2260 yazarak direk olarak bulabilirsiniz. Buradan seç ve kopyalama demeniz yeterli olacaktır.

eşit değildir sembolü‘nü karakter eşlem tablosu üzerinden yapabileceğiniz gibi ayrıca sitemiz üzerinden de kopyala yapıştır ile istediğiniz yere excel, word, text dosyası ve diğer zengin metin belgelerine yapıştırabilirsiniz.

 

yukarıdan eşit değildir işaretini alarak istediğiniz alanda kullanabilirsiniz, Bunun dışında arayıp da bulamadığınız emoji, smiley işaretlerini akıllı telefonlarda emoji klavyesi içinde veya Emoji Kütüphanesi üzerinden alarak istenilen alanda kullanabilirsiniz.

Arama Tags & Etiket;

eşit değildir işareti nasıl yapılır, eşit değildir simgesi klavyede, eşit değildir sembolü nasıl yapılır, eşit değildir unicodu, eşit değildir yapma, eşit değildir simgesi klavyede yapma , eşit değildir simgesi klavyede , eşit değildir Windows 10 , not equal sign unicode unicode

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın