İpUçları

GMAİL ŞİFRE DEĞİŞTİRME NASIL YAPILIR?

GMAİL ŞİFRE DEĞİŞTİRME NASIL YAPILIR?

Google e-posta servisi olarak Gmail günlük hayatımızda yaygın olarak kullanılmaktadır. Hızlı bir e-posta servisi olması nedeniyle tutulan gmail mail servisinde giden gelen mail hareketliliği nedeniyle güvenliğinin ön planda tutulması gerekeceğini düşünmekteyim. Bu nedenle gmail şifre değiştirme işleminin zaman zaman üç veya dört aylarda periyodik olarak değiştirmeniz gerekebilir. 

GMAİL ŞİFRE DEĞİŞTİRME ;

Gmail şifre değiştirme nasıl yapılır? bununla ilgili bilgi vermeden önce sağlam ve kırılması, tahmin etmesi zor olarak parola belirlemek gerekmektedir. Bunun için tahmin edilmesi zor şifre nasıl oluşturulur? konusunda sizlere önceden hazırladığımız konuyu incelemeniz de fayda vardır.

  • Şifre değiştirme işlemi için gmail.com adresinden veya google.com/gmail adresleri üzerinden birinden giriş yapabilirsiniz.
  • gmail şifre değiştirme adımı için sağ üst köşe profil fotoğrafınızın olduğu butona basınız.

  • yukarıda açılacak pencerede olduğu “Hesabım” butonu giriş yapıyoruz. “https://myaccount.google.com/” adresinden de direk ulaşabilirsiniz. 
  • gmail parola değiştirme işleminde diğer adım bu menü sonrasında kişisel bilgilerinizi, giriş bilgileriniz ve bir çok güvenlik ayarlarını yapabileceğiniz bir sayfa sizi karşılacak.
  • oturum açma ve güvenlik ayarları > şifre ve oturum açma yöntemi > şifre kısmına giriş yapıyoruz.
  • tekrar eski şifre ile yeniden bir giriş yapmak için şifreyi girdiğinizde size yeni şifre belirlemek için bir pencere gelecektir.
  • gmail şifre değiştirme işlemi için gmail yeni şifre belirle iki kere şifrenizi girerek doğrulama yapıyoruz.
  • gmail parola değiştirme işleminde yeni şifreyi iki kere girdiğiniz de artık parola değişikliği gerçekleşmiş oluyor.

Unutmayın şifrelerinizi kimse ile paylaşmayın, umumi alanlarda bir internet kafe’de şifrenizi girdiğiniz’de tarayıcı üst kısmında parolayı hatırla menüsünü kullanmayın, işlemleriniz’den sonra güvenli çıkış yapmayı unutmayın.

Arama Tags & Etiket ;

gmail şifre değiştirme, şifre değiştirme gmail, gmail parolası nasıl değişir, gmail şifre değiştirme 2017, gmail parola değiştirme 2018, google gmail şifresi, gmail hesabım şifresini değiştirme

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Küfür, hakaret, onur kırıcı cümleler veya imalar, dini inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmaz.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL