Sponsorlu Bağlantılar

instagram markalı içerik etiketi nasıl oluşturulur?

5.253 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda instagram markalı içerikler hakkında sizlere bilgi vermeye çalışacağız. İlk önce markalı içerik nedir? Markalı içerik oluşturma hakkında sizlere ipuçları vererek kullanımı hakkında bildiklerimizi aktarmaya çalışalım.

instagram markalı içerik nedir?

markalı içerik‘de bir paylaşımcı ( içerik göndericisi ) ve iş ortağıyla birlikte görülen hikaye veya paylaşımlara markalı içeriği reklamları denilmektedir.  Bunu şu şekilde basit bir şekilde açıklamak gerekirse, sadece ve anlaşılır bir dille sizin mavi onaylı hesaplara sahip kişilerin şuan kullanabileceği bu özellikte, bir ürün, marka tanıtımı yapacaksınız bu bir instagram sponsorlu reklam gibi düşünebilirsiniz. 

bir ürünün tanıtımını yapacaksınız örnek vermek gerekirse bir bir takım elbise reklamı diyelim buna kendi paylaşımınız da hikaye ( stories ) olabilir  ben şık bir takım elbiseyi giydim ve bu takım elbisenin üretici firması ile birlikte bu paylaşımda yer vererek hem ürünün reklamını hemde hangi üretici firmaya ait olduğunu yada firmanın’da reklamını yapmış oluyorum.

yukarıda örnek bir resimde olduğu gibi instagram markalı içerik etiketleme şeklinde StyleNow Feed with Jasper’s Market şeklinde with ( ile ) ile instagram markalı içerik etiketi yaparak sponsorlu reklam verilmiş olmaktadır.  Kısaca markasını tanıttığı üretici firma ile iş ortağı olduğunu bir ticari faaliyette bulunduğu anlamı ifade etmektedir.

instagram markalı içerik etiketi nasıl oluşturulur?

oluşturucular ( yani kullanıcılar ), markalı içerik paylaşırken işletme ortaklarını etiketleyebilir. Gönderi oluştururken Gelişmiş Ayarlara veya bir hikaye için fotoğraf ya da video oluştururken seçeneklere dokunun.

İşletme Hesaplarında Ayarlar > İşletme Ayarları > Markalı içerik kısmından hangi hesapların bir işletme profilini etiketleyebileceğini onaylama seçeceğine sahiptirler. Bu ayarlar yaptığınızda iş ortağı etiketleme açık olacak ve sadece sizin onayınızla olacak paylaşımlara izin verebilirsiniz.

Bu ayarı aktif ettiğinizde iş ortağı etiketleme altında onaylanmış hesaplar altında arama yaparak iş ortağınızı buradan ekleyebilirsiniz.

Gönderi paylaşımı sırasında Gelişmiş Ayarlar’dan fotoğraf ya da video oluştururken seçenekler kısmından markalı  içerik etiketi oluşturulmaktadır. 

Şuanda instagram markalı içerik etiketi sadece yüksek hesaplarda yani mavi onay işareti olan kullanıcılara açık durumdadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın