Sponsorlu Bağlantılar

Klavyede Engelli Sembolü Nasıl Yapılır?

8.766 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu anlatımda bilgisayar klavyesinde engelli işareti nasıl yapılır? Engelli simgesi yapma ile ilgili bilgi aktarmaya çalışacağız.

Bilgisayar’da sıklıkla kullanılan işaretler, sembolleri kısayol olarak bulabilirsiniz. Bunun dışında klavyede olmayan özel karakterleri ise ascii kod ve karakter eşlem tablosu üzerinden bulabileceğinizi daha önceki konularımızda söylemiştik. Bu konumuzda klavyede olmayan bu özel karakterlerden biri olan engelli simgesi nasıl yapılır? Bunu anlatmaya çalışacağım.

Klavyede Engelli Sembolü Yapma ;

Engelli sembolleri için karakter eşlem tablosu üzerinden yapacağımız için aşağıdaki tabloyu açmak için adımları izleyebilirsiniz.

  • Windows+R tuşlarına birlikte basınız
  • Çalıştır penceresi açılacaktır.
  • Çalıştır penceresine “charmap” komutunu yazınız.
  • Karakter eşlem tablosu
  • Yazı tipi : Webdings şeklinde ayarlayınız.

 

Klavyede engelli sembolleri yukarıda verdiğimiz ipuçları pc klavyesinde yapılmaktadır. Engelli simgesi karakter kodu : 0xE9 dir. Bu simgeyi buradan kopyala ve yapıştır şeklinde istediğiniz excel, Word, metin belgesi üzerinde yapıştırarak kullanabilirsiniz.

Bunun dışında bu tür klavye bulunmayan özel sembolleri, simgeleri emoji kütüphanesi üzerinden bularak kolaylıkla istediğiniz alanda kullanabilirsiniz.

Engelli sembolleri, işaretleri ve simgeleri konusunda sorular için sayfamızın altında bulunan yorumlar kısmından yada soru & cevap sayfamıza yaşadığınız ve istediğiniz simgeler hakkında mesaj atarak sorularınıza çözüm arayabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Klavyede Engelli Sembolü Nasıl Yapılır? (2 Yorum)

Yorum Yaz

  1. bende olmuyor charmapta kopyaladığım sembol “é” bu şekilde oluyor lütfen yardım edin

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın