Sponsorlu Bağlantılar

instagram son görüldü özelliğini açma / kapama

4.405 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar bu konumuzda son görüldü özelliği yani instagram’da en son ne zaman aktif olduğunuzu saat yada gün olarak görülmesini sağlayan bu özellik nasıl kapatılır? yada son görüldü özelliği nasıl açılır? bunu siz değerli takipçilere aktarmaya çalışacağız.

ilk başlarda sadece iphone cihazlarda kullanılan ve mart 2010 yılında Kevin Systorm ve Mike Krieger tarafından kurulan instagram günümüze logo’sundan tutunda bir sil baştan bir çok özelliği ile birlikte günümüze gelmiştir. Facebook bünyesine geçen ve 700 milyonun üzerinde kullanıcıya sahip olan instagram’da diğer  WhatsApp, Viber, Facebook uygulamalarında olduğu gibi gönderdiğiniz mesajların ne zaman okunduğu ve kullanıcı en son ne zaman açık olduğu yada en son görülme zamanı özelliğine kadar güncellemeler ile birlikte gelmiştir.

Facebook uygulaması gibi mesajlaşma için kullanılan messengere benzeyen ayrı uygulamada instagram kullanıcısı ne zaman çevrim içi olduğunu görebileceğimiz bir özelliği getirmiştir.

Bizimde bu konumuzda instagram son görülme zamanı nasıl kapatılır? bu konuda yeni kullanıcılar için bildiklerimizi size aktarmaya çalışacağız. instagramda son görülme kapatma ve tekrar son görüldü özelliği açma konusunda aşağıda adımları takip ederek sizde kolaylıkla yapabilirsiniz.

instagram son görülme nasıl kapatılır?

Aynen bir ara WhatsApp’da çıkan bu özelliğe yuva yıkan özellik olarak adlandırmışlardı, bazı kullanıcıların işine gelmediği için ne zaman aktif olduğu, yada uygulamaya en son ne zaman girildiğini gösteren bu özelliği kapatmak için instagram uygulaması üzerinden gerçekleştirilecektir.

instagram last seen ( son görülme ) özelliği direct uygulaması özelliğinde kullanıcıdan gelen mesajların altında görülmektedir. 

direct uygulamasında kişilerin hemen altında aktif veya önceki gün aktifti yani son görülme özelliğini kapatmak için instagram uygulamasına giriyoruz.

  • instagram uygulaması
  • Ayarlar
  • Hareket Durumunu Göster
  • Bu özelliği “devre dışı bırak” için düğmeyi pasif ediniz.

instagramda en son ne zaman aktif olduğunu taki ettiğin hesapların ve mesaj gönderdiğin herkesin görmesine izin ver. Bu özeliği kapalı olduğunda diğer hesapların hareket durumunu göremeyeceksin.

Burada siz en son ne zaman aktif oldun özelliği devre dışı bıraktığında başkalarında bu ne zaman instagramı kullandığını sizde göremeyeceksiniz.

Son görülme özelliği tekrar aktif etmek için ise aynen Uygulama > Ayarlar > Hareket Durumunu Göster bu özelliği açmak için düğmeyi açık duruma getirmeniz yeterli olacaktır. İphone ( İOS ), Android telefonlar menü farklılığı gösterebilir fakat son görülme özelliğini devre dışı bırakma, kapatma işlemi aynıdır.

Sizinde bu konuda sorularınız olursa yorumlar yada soru & cevap sayfamızdan tarafımıza ileterek sorunlarınızı çözmeye çalışacağız. 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

instagram son görüldü özelliğini açma / kapama (2 Yorum)

Yorum Yaz

  1. karı ve kocanın arasını açabilecek ve ayrıca stalklama yapanların pek işine gelmeyecek bir özellik gibi geliyor sanki

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın