Sponsorlu Bağlantılar

Klavyede Davut yıldızı {✡} işareti nasıl yapılır?

2.243 views
Sponsorlu Bağlantılar

Davut yıldızı işareti diğer bilinen adlarıyla Siyon yıldızı, üst üste gelmiş iki üçgen , ya da İbranice Davut’un Kalkanı, Heksagram  olarak bilinmektedir.

Yahudi inancının ayrılmaz sembolü olan Davut yıldızı klavyede nasıl yapılır? bunu sizlerle paylaşmaya çalışacağız. Bilgisayar klavyesinde sık kullanılan işaretler, semboller klavye üzerinde ctrl, alt, alt gr, shift tuşları yardımı ile kolaylıkla yapabiliriz. Fakat Pc klavyesinde olmayan özel karakterler, simgeleri ascii kod tablosunda ya da karakter eşlem tablosunda yapabilmekteyiz.

Bizimde bu konumuzda Davut Yıldızı Simgesi bilgisayar klavyesini kullanarak nasıl yapılır? Bunu anlatmaya çalışacağız. Bu özel sembol klavyede olmadı için karakter eşlem tablosu kullanılarak yapacağımızı belirtelim ve bu işlemin nasıl yapıldığı dair konu anlatımına geçelim.

Siyon yıldızı işareti ,  Davut’un kalkanı sembolü’nü yapabilmek için aşağıda adımları uygulayarak şimdi yapalım.

Davut Yıldızı Sembolü Nasıl Yapılır?

  • Win+R tuşlarına birlikte basınız.
  • Çalıştır penceresi
  • Charmap komutunu yazınız.
  • Yazı Tipi : Ms Gothic şeklinde ayarlayın.

Yukarıda işlemleri takip ederek davut yıldızı simgesi işaretini Unicode karşılığı U+2721 karşılığı olarak unicode’a git : yerine 2721 yazarak kolaylıkla bulabilirsiniz.

Yukarıda örnek resimde görüldüğü gibi seç ve kopyala yaparak siyon yıldızı simgesi istenilen excel , Word veya metin belgelerinde kullanabilirsiniz.

Yada yukarıda alandan kopya yapıştır ile yine istenilen alanlara sitemiz üzerinden kopyala, yapıştır ile kullanabilirsiniz. Davut yıldızı sembolü ve klavye olmayan özel işaretleri bu tablo üzerinden temin ederek kullanabilirsiniz.

Diğer emoji kütüphanesi üzerinden klavyede yapamadığınız, klavyede olmayan simgeleri bularak emoji, smiley, ikonları aratarak bulabilir ve kullanabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın