Sponsorlu Bağlantılar

Klavyede Cetvel Gönye İşareti Nasıl Yapılır?

675 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayar’da bir çok özel karakter, simge ve sembolleri yapmak mümkündür. Sık kullandığımız işaretler ya da karakterleri klavyede kısayol olarak bulabilirsiniz, klavyede bulamadığınız diğer simgeleri ise ascii kod ya da karakter eşlem tablosu üzerinden kolaylıkla bulabileceğiniz bir Windows özelliğinden yararlanmanız mümkünüdür.

Bununla birlikte klavyede olmayan özel karakterlerden biride cetvel gönye simgesidir. Bu özel işaret klavyede bulunmadığından karakter eşlem tablosu üzerinden faydalanarak yapmamız mümkündür.

Cetvel Gönye sembolü klavyede yapmak için karakter eşlem tablosundan faydalanacağız. Cetvel ya da Gönye işareti aynı simgelerde olduğu için birlikte yapacağız.

Cetvel Gönye Simgesi Klavyede Nasıl Yapılır?

  • Windows+R tuşlarına birlikte basacağız.
  • Çalıştır penceresi ekranı açılacaktır.
  • Çalıştır penceresine “charmap” komutunu yazınız.
  • Karakter eşlem tablosu ekrana gelecektir.
  • Yazı Tipi : Hololens tipine ayarlayın.

Cetvel gönye sembolü Unicode veya özel karakter kodu U+F186 dir. Bu özel sembolü bu kod yardımı ile unicode’a git: yazarak bulabilirsiniz.

Yukarıda karakter eşlem tablosu yardımı ile kolaylıkla cetvel gönye simgesi kolaylıkla yaparak istediğiniz yere excel, Word, metin belgesine kolaylıkla kopya yapıştır ile kullanarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Cetvel gönye işareti ve diğer özel karakterler için emoji kütüphanesi üzerinden arayıp da bulamadığınız tüm emoji, ikon, smiley bu yerden kolaylıkla bularak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın