Sponsorlu Bağlantılar

Klavyede çekiç ve anahtar simgesi nasıl yapılır?

1.528 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar bu konumuzda bilgisayar klavyesinde hiç alışık olmadığımız farklı özel karakterlerden biri olan çekiç ve anahtar simgesi nasıl yapılır? Bununla ilgili siz takipçilere bilgiler vermeye çalışacağız. Pc klavyesinde sıklıkla kullandığımız karakterler kısayol olarak yerini almıştır.

Bu özel karakterleri sıklıkla kullandığımız için klavye’de ctrl, alt, alt gr, shift tuşları yardımı ile kolaylıkla yapabiliriz. Peki ya aradığımız karakterler klavyede bulunmuyorsa? bulunmayan bu özel karakterleri ise bilgisayarımızın özeliklerinden biri olan ascii kod tablosu veya karakter eşlem tablosu üzerinden yapabiliyoruz. Bizde çekiç sembolü ve anahtar sembolü‘nü karakter eşlem tablosu üzerinden yaparak istediğimiz alanda excel, word veya metin belgesi içinde kullanabiliriz.

Çekiç İşareti & Anahtar İşareti Klavyede Nasıl Yapılır?

Özel vektörel işaretler arasında bu özel karakterleri “karakter eşlem” tablosunda oluşturmak için aşağıdaki adımları takip ederek yapmaya çalışacağız.

  • Win+R tuşlarına birlikte basınız.
  • Çalıştır penceresi açılacaktır.
  • Bu çalıştır penceresine “charmap” komutunu yazınız.
  • Karakter Eşlem tablosu açılacaktır.
  • Yazı Tipi “Webdings” olarak ayarlayın.

 

çekiç anahtar simgesi özel karakter kodu 0x40 dir. Bununla ilgili unicode yoktur. çekiç sembolü ve anahtar işareti bu alandan Seç > Kopyala yaparak istediğiniz excel dosyası, word ve metin belgesi üzerine yapıştırarak kullanabilirsiniz.

Yukarıda karakter eşlem tablosu üzerinden bu özel kodu kopyalayın ve istenilen alana yapıştırarak kullanabilirsiniz. Bunun dışında arayıp da bulamadığınız emoji, smiley, iconları emoji kütüphanesi üzerinden aratarak bulabilir ve kullanabilirsiniz.

çekiç simgesi, anahtar sembolü nasıl yapılır? konusunda sizlere bilgiler vermeye çalıştık bu konuda sorularınız için yorumlar kısmından yada soru & cevap sayfamızdan tarafımıza gönderebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın