Sponsorlu Bağlantılar

Klavyede Bisiklet İşareti Nasıl Yapılır?

1.662 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda bilgisayar klavyesinde olmayan özel işaretler nasıl yapılır? Konusunda bisiklet işareti nasıl yapılır? Bu konu hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Bilgisayarda sıklıkla kullandığımız özel simgeleri, karakterleri yapabilmek için alt, shift, ctrl tuşlarına basarak yapabilirsiniz. Sık kullanılan özel karakterler klavyede yerini almışken, klavyede olmayan diğer karakterleri ise karakter eşlem veya ascii kodları sayesinde yapabilirsiniz.

Bizimde bu konumuzda bisiklet simgesi klavyede olmadığı için karakter eşlem tablosu üzerinden yararlanarak yapmayı göstereceğiz.

Klavyede Bisiklet Emoji Yapma

Bilgisayar klavyesinde bisiklet sembolü için aşağıdaki adımları kullanarak size gerekli olan bisiklet emoji yapmak mümkün olacaktır.

  • Win+R tuşlarına birlikte basarak Çalıştır Penceresini açıyoruz.
  • Çalıştır Penceresini açtıktan sonra “charmap” komutunu yazınız.
  • Yazı Tipi : “Webding” olarak ayarlayın.
  • Karakter Kodu : 0x62 olarak bulabilirsiniz.

Bisiklet sembolü bu alandan Seç > Kopyala yaparak istediğiniz Excel, Word, Metin belgesine yapıştırarak kullanabilirsiniz. Bisiklet simgesi için bir UniCode desteklemektedir.

Buradan arayıp da bulamadığınız diğer özel simgeleri, sembolleri kolaylıkla bulabilir ve kullanabilirsiniz. Klavyede Bisiklet işareti ve diğer özel simgeleri, emoji, smiley bulamadığınız da Emoji Kütüphanesi üzerinden aratarak kolaylıkla bulabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın