Sponsorlu Bağlantılar

laptop kapağı kapalı iken telefon şarj etme

738 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayar üzerinden usb kablo yardımı ile telefonu şarj etmek o an elektrik prizi olmadığı zaman büyük bir kurtarıcı gibi gelmektedir. Telefonu usb kablo yardımıyla bilgisayara bağlayarak şarj etme kolaylık, ekonomik olabilir.

Bilgisayardan telefonu şarj etmenin şöyle bir dezavantajı var ki eğer dizüstü laptop bilgisayar kullanıyorsanız bilgisayar uyku moduna geçtiğinde ya da laptop kapağını kapattığınız da şarjı kesmekte ve şarj etmemektedir.

Bu konumuzda laptop kapağı kapalı ilek nasıl telefon şarj edilir? Bununla ilgili bilgisayar üzerinden yapacağımız birkaç küçük ayar sonrası artık bilgisayar uyku modunda olsa bile şarj yapmaya devam edecek, şarjı hiç kesmeyecek olmasıdır.

Laptop Uyku Modunda Şarj Etmeye Devam Etsin

Dizüstü Pc’lerde güç tüketiminin önüne geçmek ve uzun süreli bir şarjın gitmesi için güç yönetimi üzerinden yapılan ayarlar ile uyku modunda bilgisayar bazı güç tüketiminin önüne geçerek otomatik kesmektedir.

HDD, Ethernet Kart, Ekran ve Usb portlarına elektriği keserek tasarruf sağlamaktadır. Bu nedenle kapak kapalı iken şarjı kesmektedir. Bizde bu ayarı devre dışı bırakarak şarj etmesini sağlayarak bilgisayar uyku modunda şarja devam edecektir.

  • Win+R tuşlarına basınız.
  • Çalıştır penceresini açıyoruz.
  • Bu pencereye “msc” komutunu yazınız.
  • Aygıt Yönetici ayarları açılacaktır.

Aygıt Yönetici

  • Evrensel Sei Veri Yolu Denetleyicisi
  • USB Kök Hub ( fare yardımı sağ tuş ile özellikler kısmına girin )
  • Güç Yönetimi
  • Güç kazancı sağlamak için bilgisayar bu aygıtı kapatsın
  • Onay kutusundaki işareti kaldırın

Yukarıda adımlar ile bilgisayarın kapağı kapalı olduğunda bile şarj etmeye devam edecektir. Bu ayarlar güç tüketimi tasarrufu için yapılan ayar olduğunu öncelikle söylemek gerekiyor. Eğer sizde dizüstü bilgisayar kullanıyorsanız bilgisayara bağladığınız usb bağlantılı cihazlar, adaptörler şarjı çabuk bitirmesine yol açabileceğini söyleyelim.

Laptop kapağı kapalı iken telefonu şarj etme bu adımlarla gerçekleştirilmiş olmaktadır. Bu konuda sorular için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından ya da soru & cevap sayfamızdan sorularınızı göndererek cevaplar alabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın