Sponsorlu Bağlantılar

Klavyede astronomik Uranüs simgesi { ⛢ } yapma

235 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda astrolojide kullanılan Uranüs simgesi klavyede nasıl yapılır konusunda bu yazımızda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Klavyede sıklıkla kullanılan özel karakter, simgeler klavyede Ctrl, Shift, Alt, Alt Gr, Fn tuşlarını kullanarak yapılmaktadır. Fakat klavyede olmayan semboller Windows tabanlı işletim sistemlerinde ascii kod tablosu veya karakter eşlem tablosu kullanılarak yapılmaktadır.

Bizimde bu konumuzda astroloji Uranüs sembolü yapmak için sizlere karakter eşlem tablosunu kullanarak gerçekleştireceğiz.

KLAVYEDE URANÜS İŞARETİ YAPMA

Bilgisayar klavyesini kullanarak Uranüs işareti nasıl yapılır? Dediğimiz gibi karakter eşlem tablosu kullanarak Uranüs vektörel yapacağız. Şimdi bunun için ilk önce karakter eşlem tablosunu açarak işe başlayalım.

Windows Tuşu + R harfine birlikte basarak çalıştır penceresini açıyoruz. Daha sonra çalıştır penceresine “charmap” komutunu yazarak enter tuşuna basıyoruz.

Böylece aşağıda gibi özel karakterlerin olduğu yüzlerde tabloyu göreceksiniz. Bu tablodan bize lazım olan Uranüs sembolü bularak kullanacağız.

Yukarıda tabloda şimdi Astronomik sembolü Unicode karşılığı U+26E2 olarak gelmektedir. Şimdi sırasıyla;

Yazı tipi Seqoe UI Symbol olarak ayarlayın gelişmiş görünüm kutucuğunu işaretleyin ve Unicode’a git 26E2 kodunu yazarak enter tuşuna basınız.

Yukarıda da gördüğünüz gibi Uranüs’ün Astronomik Sembolü olarak bu işareti bulacaksınız. Buradan seç ve kopyala ile panoya kopyalayın.

Başta Microsoft Office Excel, Word, Metin Belgesi ( txt ), web site, blog sayfalarda istenilen alanlara yapıştırarak kullanabilirsiniz.

Ben bunları yapamam diyorsanız yukarıda alandan kopyala yapıştır ile Excel veya diğer alanlarda kullanabilirsiniz.

TAVSİYE VİDEO;

Bu işareti yine Excel hücresinde kullanmak için Excel > Ekle > Simge kısmından da bulabilirsiniz.

Tavsiye Yazı; sonsuzluk işareti yapma

Bu konumuzda Uranüs simgesi klavyede nasıl yapılır konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesini kullanarak bizimle paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın