Sponsorlu Bağlantılar

İphone mesajları tut nedir // ne işe yarar

135 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda iphone mesajları tut özelliği nedir, ne işe yarar bu konuda bilgi vermeye çalışacağız.

Telefonda bulunan bu özellik hakkında nerede kullanılır, ne işe yaradığı konusunda merak duymuşsunuzdur. İOS işletim sisteminde güncellemeler ile gelen özellikler arasında “mesajları tut” özelliği dikkatini çekmiştir.

Ayarlar > Mesajlar > Mesajları tut adımlarını takip ederek bu ayarla gidebilirsiniz. Bu ayarların içinde 30 gün, 1 Yıl, Sonsuza Dek seçeneklerinin olduğunu da görebilirsiniz.

Bu özellik nedir? Size gelen mesajların belli bir süre silmediğinizde gittikçe çoğalacağını göreceksiniz. Bu zamanla mesajlar telefonda yer kalacağı için İOS mesajları tut özelliği sayesinde ayarladığınız zaman süresince mesajlar tutulacak ve kendiliğinden silinecektir.

Burada size gelen sms kısa mesajları silerek mesajların birikmesini, çoğalmasını önleyecektir. Eğer gelen mesajların hepsini telefonda saklamak tutmak istiyorsanız taki siz silene kadar o zaman “sonsuza dek” olarak ayarlamanız yeterli olacaktır.

İşte buna mesajları tut özeliği denilmektedir. Zamanımızda internet üzerinden WhatsApp, Telegram gibi uygulamalar kullanıldığı için kısa mesaj pek eskisi gibi olmamaktadır. Ama yine de kullanılabilir özelliktir.

Tavsiye Yazı; Apple Yardım ve Destek Hattı

Bu konumuzda iphone mesajları tut özelliği nedir, ne işe yarar konusunda bilgi vermeye çalıştık.

TAVSİYE VİDEO;

Konumuzla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden tarafımıza sorularınızı gönderebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın