Sponsorlu Bağlantılar

Sonsuzluk işareti ne anlama gelir

2.121 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda sonsuzluk işareti ne demek anlamı nedir bunun üzerinde duracağız. Daha önceki konularımızda klavyede sonsuzluk işareti nasıl yapılır konusunda bilgiler vermeye çalışmıştık. Bu konumuzda ise yatık sekiz, ebediyet simgesi olan sonsuzluk emojinin anlamını hakkında bilgi aktaracağız.

Sonsuzluk işareti matematikte kullanılan ve sonsuzluğu ifade etmek için kullanılan bir matematiksel semboldür.

Çok sevdikleri için kullanılan, sevdiğini kaybetmek istemeyenler, aşıklar sevdiklerini kaybettiğinde özlenen ve önem vermek içinde kullanılan bir işaret olarak yerini almıştır. Aslında bu sonsuzluk işareti nereden geliyor hiç aklımıza geldi mi?

SONSUZLUK İŞARETİ NE DEMEK

Lafımızı fazla uzatmadan bu işaretin nereden esinlendiğini, nereden geldiği hemen açıklama vakti geldi.

Sonsuzluk sembolü aslı kum saatinden gelmektedir. Bir zaman ölçme aracı olan kum saatinin yan yatırılmış halinden esinlenmiştir. Zamanın akmadığını belirten yan yatmış kum saati olarak ifade edilmektedir.

TAVSİYE VİDEO;

Kum saati esinlenen ve zamanın akmadığını durduğunu ifade eden sonsuzluk işareti bu şekilde ifade edilmektedir. Bu konumuzda sonsuz işareti ne anlama gelir ne demek simgenin anlamım nereden geliyor konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın