Sponsorlu Bağlantılar

Klavyede Arapça Muhammed { ﷴ } yazısı nasıl yazılır?

25.865 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda klavyede olmayan özel karakterlerden Arapça Muhammed yazısı nasıl yazılır? Bununla ilgili siz değerli takipçilere bilgi vermeye çalışacağız. Bunda ne var diyebilirsiniz. Yazarım Google Chrome arama yerine Arapça Muhammed yazısını oradan çıkan yazıyı kopya yapıştır istediğim alanda Excel, Word, Metin belgesinde kullanırım diyebilirsiniz.

Bizim bu konumuzda özel karakterler, özel işaretleri Türkçe Klavye’de Q Klavye yada F Klavyede nasıl yapılır? bununla ilgili olarak bulunduğunuz ortamda internet bağlantısı olmadığında Windows işletim sisteminin bir özelliği olan özel karakter eşlem tablosu yada ascii kod tablosu kullanarak yapmayı anlatacağız.

Bilgisayar klavyesinde sık kullanılan karakterler klavyede ctrl, shift, alt veya laptop pc’de fn tuşları yardımı ile kullanılır fakat klavyede olmayan özel işaretleri nasıl yapacağız.? Bu konumuz da Arapça Muhammed (  ) yazısını işaret yada sembol olarak tek sefer de yapmayı anlatacağız.

arapça muhammed yazısı pc’de yapabilmek için karakter eşlem tablosu üzerinden yapacağız. Bunun için aşağıdaki adımları takip ederek bilgisayar’da Muhammed ( S.A.V ) sembollü ) kolaylıkla yapacağız.

Pc Klavyesinde Arapça Muhammed Yazma

  • Windows Tuşu+R Tuşuna birlikte basınız.
  • Çalıştır Penceresi açılacaktır.
  • Bu pencereye “Charmap” komutunu yazın.
  • Yazı Tipi : “Arial” tipine ayarlayın.

Arapça Muhammed simgesi olarak bildiğimiz ﷴ yazısını unicode U+FDF4 dur. Unicoe’a git yazan kısma FDF4 yazarak kolaylıkla Arapça Muhammed sembolü Seç ve Kopya ile istediğiniz alana yapıştırarak kullanırsınız. 

Bunun dışında yukarıda Arapça Mohammad Ligatürün yalın yazılışını kopyama yapıştır ile istediğiniz alanda kullanabilirsiniz. Muhammet ( S.A.V ) son Peygamberimizin Türkçe klavyede yazılışını bu şekilde kullanabiliriz. Bunun dışında Windows Bölgesel Dil ayarları üzerinden arapça dil eklemek suretiyle bu işlemi yapabilirsiniz.

Klavyede olmayan özel karakterleri, simgeleri, sembol veya emojileri Emoji Kütüphanesi üzerinden kolaylıkla bularak istediğiniz metin yazılarında kullanabilirsiniz. arapça muhammed yazısı kopyala

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın