Sponsorlu Bağlantılar

Klavyede Apple Simgesi nasıl yapılır?

5.324 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda bilgisayar klavyesinde apple işareti nasıl yapılır? bunu anlatmaya çalışacağız. Bilindiği gibi klavyede sıklıkla kullanılan işaretler, simgeler yer almaktadır. Sıklıkla kullanılan işaretlerin dışında klavyede yer almayan simge, semboller özel karakter tablosu “Karakter eşlem” ve “Ascii” tablosunda bulabilirsiniz. Bu konumuzda klavyede apple simgesi yapma konusunda sizlere bilgi vermeye çalışacağız.

Bilgisayar klavyesinde bulunmayan özel karakter, özel simgeleri yapmak için karakter eşlem tablosu üzerinden yapmaya çalışacağız. Bunun için aşağıda yönergeleri takip ederek apple sembolü kolaylıkla yapabilirsiniz. 

Apple Sembolü Nasıl Yapılır?

  • Win+R tuşlarına birlikte basınız.
  • Çalıştır penceresi açılacaktır.
  • Çalıştır penceresine “charmap” komutunu yazıyoruz.
  • Karakter Eşlem tablosu açılacaktır.

apple simgesi klavye yapmak için karakter eşlem tablosunda Yazı Tipi ; Bell MT olarak seçiniz bu tabloda en alt kısımda yer almaktadır. Unicode kodu : U+F000 olarak ayarlanmıştır. Eğer isterseniz Unicode’a git kısmına bu kodu yazarak aratabilirsiniz.

Apple sembolü‘nü oradan “Seç” yaparak kopyala diyerek istediğiniz excel, word, text metin bütün alanlara yapıştırarak kullanabilirsiniz. 

Bunun dışında diğer sosyal ağlarda, Facebook, Twitter, Samsung, Messenger kullanmak isterseniz Emoji Kütüphanesi üzerinden istediğiniz smiley, emoji, icon bulabilirsiniz. Apple işareti kullanarak telefonda kullanabilirsiniz. 

Eğer işletim sistemi olarak Windows değilde, Mac kullanıyorsanız burada Apple Logo‘su yapmak çok kolaydır. Bunun için klavyede Shift+Alt+K tuşlarını kullanarak kolaylıkla yapabilirsiniz. 

Apple logo işaretini bu şekilde yaptıktan sonra mail yolu ile’de telefona göndererek iphone telefonunda klasör adını bir apple logo’su olarak yapabilirsiniz. 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Klavyede Apple Simgesi nasıl yapılır? (1 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın