Sponsorlu Bağlantılar

Klavyede alt bir sayısı { ₁ } nasıl yapılır

53 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda bilgisayar klavyesinde alt bir sayısı nasıl yapılır konusunda bilgi vermeye çalışacağız.

Bilgisayar klavyesinde sıklıkla kullandığımız özel işaretleri Ctrl, Alt, Alt gr, Shift ve Fn tuşlarını kullanarak yapabilmekteyiz. Bunun dışında klavyede olmayan özel karakterleri ise karakter eşlem tablosu ve ascii kod tablosu üzerinden yapabilmekteyiz.

Bu özel karakterlerden biri olan Alt 1 sayısı işaretini klavyede yapmak için karakter eşlem tablosu kullanarak gerçekleştireceğiz. Bunun için sizlere nasıl yapılır, nasıl yapılmış bununla ilgili olarak yapılış yönteminden bahsedeceğiz.

ALT BİR SİMGESİ NASIL YAPILIR

Alt bir simgesi için karakter eşlem tablosunu etkinleştireceğiz. Bunun için ilk önce karakter eşlem tablosunu açmak için işe başlayabiliriz.

Windows + R harfi tuşlarına birlikte basarak çalıştır penceresi açılacaktır. Bu çalıştır penceresine “charmap” komutunu yazdığımızda karakter eşlem tablosu açılacaktır.

Klavyede bir sayısı alt simgesi yapmak için yukarıda örnekte olduğu gibi yazı tipi Calipri olarak ayarlayın. Yüzlerce özel simgenin arasında bu kodun Unicode U+2081 karşılığı gelmektedir. Gelişmiş görünüm olarak kutucuğu işaretleyin ve Unicode’a git yazan yere 2081 olarak yazdığınızda kolaylıkla bu sembolü bulabilirsiniz.

TAVSİYE VİDEO;

Buradan Seç ve Kopyala olarak istediğiniz alanda başta Excel, Word, Txt Metin belgesi üzerinde Blog sayfanızda, Web sitenizde yapıştırarak kullanabilirsiniz.

Ben bunlarla uğraşamam diyorsanız yukarıda alandan kopyala ve yapıştır ile istenilen alanlara kopya ve yapıştır ile kullanabilirsiniz.

Bu konumuzda alt bir sayı sembolü klavyede nasıl yapılır konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesini kullanarak tarafımıza sorularınızı gönderebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın