Sponsorlu Bağlantılar

klavyede aile işareti nasıl yapılır?

944 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar bu konumuzda klavyede olmayan özel karakterlerden biri olan aile’yi temsil eden aile işareti nasıl yapılır? Bunu sizlerle paylaşmaya çalışacağız.

Klavye üzerinde sık kullanılan karakterler, simgeler veya diğer adıyla semboller sık kullanıldığı için yer almaktadır. Fakat klavyede bulamadığımız simgeleri ise ascii kod tablosu veya karakter eşlem tablosu üzerinden kolaylıkla yapabiliriz.

Bilgisayar klavyesinde bulunmayan özel karakterlerden biri olan aile simgesi yapabilmek için bizde karakter eşlem tablosu üzerinden yararlanacağız.

Aile sembolü bilindiği gibi bir baba, anne, erkek ve kız çocuklardan oluştuğunu bilmekteyiz. Şimdi bunun için hemen karakter eşlem tablosu üzerinden yararlanarak nasıl yapılır? bu nu anlatmaya geçelim.

Aile Sembolü Nasıl Yapılır?

  • Windows+R tuşlarına birlikte basalım
  • Çalıştır penceresi açılacaktır.
  • Çalıştır penceresine “charmap” komutunu yazınız.
  • Karakter eşlem tablosu açılacaktır.
  • Yapı tipi : Webdings ayarlayınız.

Aile işareti özel karakter kodu : 0x94 dur. Bu kod yardımı ile bu tabloda kolaylıkla bulabilirsiniz. Seç ve Kopyala yaptıktan dan sonra bu özel sembolü istediğiniz alanda excel, Word, metin belgesi üzerinde yapıştırarak kullanabilirsiniz.

Aile sembolü olarak bu tablodan bireysel olarak, tekil olarak da kullanabilirsiniz. Bunun için özel karakter kodu olarak 0x80, 0x81, 0x82, 0x83 kodları size yardımcı olacaktır.

Windowsun özelliği olan bu karakter eşlem tablosu’nu pc’de kolaylıkla kullanabileceğiniz gibi aile simgesi ve bunun dışında olmayan özel karakterleri emoji kütüphanesi üzerinden bularak istediğiniz emoji, smiley, ikonları bulmanızda yardımcı olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın