Sponsorlu Bağlantılar

Google Chrome’a Şifre Koyma

5.236 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu konumuzda bilgisayar’da yüklü google chrome şifre koyma ile ilgi bilgi vermeye çalışacağız. Şahsımıza özel bilgileri mutlaka yabancı gözlerden korumak saklamak isteriz, bir başkasının görmesi veya ele geçmesini engellemek, önlemek için mutlaka parola koymak suretiyle önüne geçebiliriz. 

Bilgisayara şifre koyma yanında kullandığımız özel programlar veya herkese açık google chrome şifreleme de bir başka yöntemdir. Bizde bu konumuzda tarayıcıya nasıl şifre konulur? şifreleme nasıl yapılır? bununla ilgili bilgi vermeye çalışacağız.

Google Chrome Şifre Koyma ;

chrome şifreleme için eklentiler veya programlar kullanabiliriz. Bunun için sizlere tavsiye edebileceğiniz ürünler aşağıdaki listeli bir şekilde sunulmuştur.

Chrome Lock ;

Yetkisiz kullanıcılar için chrome parola belirleyerek şifreleme yapabilirsiniz. Böylece yetkisiz kişilerin yer imleri olmak üzere bir çok bilgiyi gizleyecektir. Bu eklentiyi gizli mod’da kullanılmaktadır.

https://chrome.google.com/webstore/detail/set-password-for-your-bro/cjmjgijhapgicbhmniemjkjeaedanank” adresi üzerinden tarayıcınıza kurabilirsiniz. 

Program Engelleyici ;

chrome şifreleme için windows işletim sistemi kullanıyorsanız, program engelleyici bir yazılım ile chrome çalıştırmayı engelleyebilirsiniz. “http://www.thewindowsclub.com/program-blocker-free-download” adresi üzerinden bilgisayara program blocker yazılımı yüklemek sureti ile kullanmaya başlayabilirsiniz.

yukarıda iki farklı adım ile google chrome şifre koyma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Böylece tarayıcıda yetkisiz erişime sınırlama yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın