Sponsorlu Bağlantılar

Kilitli ekranda siri çalışmıyor

1.021 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu konumuzda Apple dijital ajandası sirinin kilitli ekranda çalışmaması soru hakkında sizlerden gelen sorulara cevap vermeye çalışacağız.

Daha önceki konularımızda kilitli ekranda siriyi devre dışı bırakma konusunda bu işlemin nasıl yapılacağına dair ipuçları vermiştik bu konumuzda kilitli ekranda siri çalışmıyor konusunda farklı bir açıyla bakarak sorunu düzeltmeye çalışacağız.

Daha önceden dediğimiz gibi eğer siri kilitli ekranda çalışması devre dışı bırakılmış ise o zaman siri çalışmayacaktır. Bu nedenle bu ayarın kapalı olup olmadığını kontrol ediniz.

  • Ayarlar
  • Touch ID ve Parola
  • KİLİTLİYKEN ERİŞİME İZİN VER menüsü
  • Siri ( bu ayar açık olması gerekiyor )

Kilitli ekranda çalışmasına izin vermek için siri butonu yeşil olması yani aktif hale getirmeniz gerekmektedir. Bu durumda bile yine de sorun devam ediyorsa o zaman cihazın işletim sisteminin sürümü güncel olmasına dikkat ediniz.

İşletim sistemi güncel ve hala kilitli ekranda siri çalışmıyor devam ediyorsa o zaman Apple Müşteri Destek Hattı üzerinden iletişime geçerek size online yardım etmelerini talep edebilirsiniz.

Teknik bir arıza, donatımsal arıza yok sadece yazılımsal sorun devam ediyorsa cihazın yedeğini alıp, sıfırlama işlemini yaparak tekrar denemekte fayda vardır.

Bu konumuzda iphone ekranı kilitli iken siri özelliğini kullanamıyor sorun yaşıyorsanız bu hatanın nasıl çözülür tarafını inceledik farklı sorun veya aynı sorun devam ediyorsa yorumlar kısmından tarafımıza yada diğer tüm sorunlarınız için soru & cevap sayfamızı kullanarak sorunlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın