Sponsorlu Bağlantılar

Kilitli ekranda siri’yi devre dışı bırakma

536 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda Apple dijital asistanı olan SİRİ’yi kilitli ekrana çalışmasını engelleme, iptal etme konusunda sizlere bu konuda nasıl yapılır? Bu konu hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Kilitli ekranda sirinin çalışmasını engellemek konusunda adım adım bu işlemi sizde kendi telefonuz da gerçekleştireceksiniz. Daha önceki video platformlarında kilitli bir iphone telefonu siriye verilen bir komut ile arama yaptıklarını görmüştük bu güvenli açığından sonra giderildi. Böyle olunca bazı kullanıcılar kilitli ekranda siriyi devre dışı bırakmışlardı.

Bu yoldan giderek iphone kilitli iken siriyi kullanmak istemiyorsanız bu ayarları sizde kapatarak sirinin çalışmasını engelleyebilirsiniz.

SİRİYİ KİLİTLİ EKRANDA ÇALIŞMASINI ENGELLEME

  • Ayarlar
  • Touch ID ve Parola
  • KİLİTLİYKEN ERİŞİME İZİN VER ( menüsü )
  • SİRİ ( bu ayarı kapat )

Kilitliyken siriyi kullanmayı bu şekilde devre dışı bırakarak kapatabilirsiniz. Bazı kullanıcılar soru & cevap platformunda kilitli ekranda siri çalışmıyor konusunda sorular göndermektedir. Bunun cevabını da aslında burada vermeye çalıştık. Eğer siri kilitli ekranda çalışmıyorsa bu ayarı tekrar geriye açmak germektedir.

Siri’nin kilitli ekranda çalışmasını iptal etmek, devre dışı bırakmak için yukarıda adımlarla bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Bu konu anlatımında iphone kilitli ekranda sirinin çalışmasını devre dışı bırakma konusunda sizlere yardımcı olmaya çalıştık. Bununla ilgili sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından, diğer tüm sorularınız için soru & cevap sayfamızdan sorularınızı gönderebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın