Sponsorlu Bağlantılar

Kayıt Defteri ( Registry ) Yedeği Nasıl Alınır ve Geri Nasıl Yüklenir ?

1.334 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar Bu yazımda sizlere Bilgisayarın Bel Kemiği İskeleti olan Kayıt Defteri ‘nin Yedeğini Nasıl alırız bunun hakkında paylaşımda bulunmak istiyorum. Kayıt Defteri Bilgisayar üzerinde kullanıcı hesaplarının , bilgisayar’da yüklü programların kayıtlarının tutulduğu veri tabanıdır. Bilgisayarımıza bir program yüklendiği zaman bu kayıt defterine binlerce kayıt girdisi oluştururlar ve bilgisayarımızda bu program kullanıldığı zaman buralardan sorgulama yaparlar.

Böyle önemli bir veri tabanında bir kayıt eksik olması programın çalışmamasına yada bilgisayarın açılmamasına sebebiyet vermektedir. Bu yüzden Kayıt Defterinin Yedeklenmesi önemlidir. Kayıt defteri yedeklemek o kadar’da zor değildir.

*  Win+ R Tuşlarını kullanarak Çalıştır penceresini açarak , Regedit komutunu yazıyoruz ve Enterliyoruz.

* Daha Sonra Hangi Veriyi Yedekleyecek isek Üzerine Geliyoruz

kayıt defteri yedekleme

 

 

Kayı Defteri yada Kayıt Girdilerinin Üzerine Gelerek Faremizin sağ tuşunu basıyoruz sonra VER yazan yere basıyoruz Sonra Nereye Kayıt etmek istiyorsanız Usb bellek , harici disk gibi bölümü seçiyoruz Kayıt dosyası olarak Kayıt Dosyaları ( *.reg ) uzantılı olarak kayıt edebilirsiniz.

Kayıt Defteri Yedeğini aldık dan sonra bu yedeği nasıl yükleriz ? bunun için yedeğini aldığımız dosya üzerine gelerek iki kere tıkladığımızda bu dosya kendini yüklemiş olacaktır. Ayarların yapılanması için bilgisayarınızı yeniden başlatmakta fayda vardır.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın