Sponsorlu Bağlantılar

Kablosuz Klavye ve Fare Dongle Kayıp Ettim Ne Yapabilirim?

947 views
Sponsorlu Bağlantılar

Kim : Mustafa

Soru Sor ; Merhaba Adem Hocam , Bilgisayarımda kablosuz klavye ve fare kullanıyorum bilgisayarıma taktığım Dongle kaybettim ne yapabilirim ?

Cevap ;

Merhabalar Mustafa Bey , ilk önce Soru Sor bölümünü kullandığınız için teşekkürler. Kablosuz Mouse Dongle kayıp ettiğiniz için üzgünüm. ilk önce dongle için bir resimle örnek vererek bilmeyen arkadaşlar için kısa bir tanıtım yapmak istiyorum.

fare mouse dongle lost kayıp

 

Dongle resimde gördüğümüz gibi fare ile bilgisayar arasında iletişimi sağlayan bluetooth veya kızılötesi bağlantılar ile komutları ileten cihaza dongle denir. Eğer siz dongle kayıp ettiniz ise maalesef üzülerek söylemek gerekirse yeni bir fare almanız gerekecek nedeni ise Fare ile dongle arasında iletişimi sağlayan keyler sadece bir biri ile tanımlı olduğu için başka dongle tanımayacağı için yeni bir fare ( mouse ) almanız gerekecektir.

İnternet Üzerinden Araştırmalar yaptığımda Bir yazıda dongle kayıp ettiğini ve kullandığı Microsoft ürünleri ile ilgili olarak Microsoft Ürün Desteğe mesaj attığını ve yolladığı e-posta karşılık yeni ürün yolladıklarını yazmış bunu buradan sizde okuyabilir Türkçe Tercüme ederek sizde şansınızı deneyebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar
Etiketler: , , , ,

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın