Sponsorlu Bağlantılar

{Çözüldü} mavi ekran 0x00000116 hatası

11.422 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarınızda Herhangi bir program üzerinde çalışırken veya oyun oynarken aniden Mavi Ekran ( BlueSecreen )  Stop : 0x00000116 hatası ile karşılaşabilirsiniz. Bu tür mavi ekran hataları genel olarak Windows Güncellemelerinden veya donanım sürücü güncellemelerinden kaynaklı olarak mavi ekran hataları yaşanabilir.

Bu sorun donanım arızalarından kaynaklı da olabilme ihtimali yüksektir.  Bozuk bir ram bunu gayet iyi yapabilir.Şimdi konumuzda 0x00000116 sorunu nasıl çözülür bununla ilgili olarak kesin olmamak kaydı ile bilgi vereceğim.

0x00000116 nasıl çözülür ?

* Bilgisayarınızdaki eski sürücü kayıtlarını bilgisayarınızın kayıt defterinden temizleyiniz bu eski sürücü kalıntıları kayıt defterinde yer tutar ve hatalara neden olabilir. Bunun için Ccleaner Programı yüklemek ve nasıl kullanıldığını öğrenmek için buradan ulaşabilirsiniz.

* Bilgisayarınızdaki eski sürücüleri kaldırınız ve yeni sürücü ile ekran kartı sürücüsünü güncelleyin. Bununla ilgili olarak Nasıl Yapıldığı buradan öğrenebilirsiniz. https://ademocut.com/bilgisayarda-bulunan-eski-yuklu-surucu-drivers-kaldirin/ adres size yardımcı olacaktır.

* Bilgisayar’da Bozuk Ram kontrol etmek için bilgisayar kasasından teker teker sökün ve deneyiniz Ram bozukluk var ise bunu tespit ediniz.

* Bilgisayarınızda bozuk disk kontrol yapınız bununla ilgili olarak buradaki konu size yardımcı olacaktır. https://ademocut.com/chkdsk-f-disk-hata-denetleyicisi-nedir-nasil-kullanir/   Buradaki Adresi Kontrol ediniz ve tekrar deneyiniz.

* Bilgisayarınıza en son Geri yükleme Noktası ile geçmiş tarihe geri dönün bununla ilgili olarak nasıl yapıldığına dair olarak aşağıdaki video sizlere yardımcı olacaktır.

* Bilgisayarınızda başka bir ekran kartı deneyiniz , ekran kartından olacak bir sıkıntı bu probleme neden olabilir.

* Bilgisayarınıza temiz bir kurulum yapabilirsiniz.

Arama Tags & Etiket ;

Blue Screen 0x00000116 , 0x00000116 sorunu , 0x00000116 problem , 0x00000116 hatası , C:\Windows\Minidump , stop :  0x00000116 , atikmpag.sys

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

{Çözüldü} mavi ekran 0x00000116 hatası (4 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Merhaba.

    Bundan 3 hafta kadar önce mavi ekranlarım artmıştı. Chkdsk ile çözdüğümü sandım. Şu güne kadar bir sorun çıkarmadı.

    Fakat bu gün yine mavi ekran aldım. Tekrar bilgisayarımı kullanamayacağım kadar çoğalacağından korkuyorum.

    Bu konu hakkında fikriniz var mı? Chkdsk ile bir süre düzelmişse hard diskimden kaynaklanıyor olabilir mi sorun?

    • Ben sayfayı sekmelere aldım ve hala cevap için bekliyorum. Cevap atmayacaksanız en azından bunu bildirir misiniz?

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın