Sponsorlu Bağlantılar

İso Dosyasını Usb & Cd Nasıl Boot Ederim.?

2.015 views
Sponsorlu Bağlantılar

İnternet üzerinden indirdiğiniz bir İso Kalıbını Usb üzerinden nasıl boot ederim , bu soru siz takipçilerim tarafından sıkça sorulan sorulardan biri , İso olarak bilgisayarınıza indirdiğiniz Ubuntu , Flax, Hiren Boot , pardus , acronis ve buna benzer kalıpları Usb veya Cd üzerinden boot etmek için ilk önce bir aracı program gerekmektedir.

Bunların Başında powerISO , UltraISO gibi programlara ihtiyaç vardır. Bu program ile iso dosyasını program üzerinde açacağız ve açılan dosyaları Boot ederek usb veya cd üzerine yakarak boot cd oluşturacağız.

ISO DOSYASI NEDİR NEREN İNDİRİLİR BURADAN

bunun için sizlere daha önceden hazırladığım video nasıl yapıldığı öğrene bilirsiniz. Burada İso dosyalarını program içinde açıyoruz ve bu dosyaları istediğimiz media ( cd , dvd , usb ) içine yakıyoruz video sizlere biraz daha açıklayıcı olacaktır.

ISO Dosyasını Cd Üzerine Yazdırma ?

iso kalıbı ile oluşturulmuş bir dosyayı cd üzerine yazdırmak için PowerISO programını kullanmamız gerekecektir. Bununla ilgili olarak video izleye bilirsiniz.

ISO Dosyasını Usb Belleğe Nasıl Yazdırılır ?

bir iso dosyasını usb bellek  ( Flash ) üzerine yazdırmak için kullanacağınız program WintoFlash bu program ile iso dosyasını usb bellek üzerine yazdırarak usb bellek üzerinden boot edebiliriz. Bunun için ayrıntılı konu için video izleyebilir programı indirmek için ise önceki yazdığım konu olan Usb Bellek Üzerinden İşletim Sistemi Nasıl kurulur konusunu inceleyebilirsiniz.

ISO Kalıbı Nasıl Hazırlanır ?

Bir Cd içindeki dosyaları , bir kurulum cd veya herhangi bir dosyayı iso dosyasına nasıl çevrilir bunun hakkında buradan bilgi sahibi olabilirsiniz.

Tags & Etiket ;

iso dosyasını cd yazma , iso kalıbını nasıl boot ederiz , iso dosyasını usb yakma , iso dosyası cd üzerine yakma , iso dosyasını usb yakma , iso boot etme

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın