Sponsorlu Bağlantılar

işlemci yükseltme { upgrade } nasıl yapılır?

2.593 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, daha önceki konularımızda işlemci montajı nasıl yapılır? Bununla ilgili bilgiler vermeye çalışmıştık. Bu konumuzda işlemci upgrade konusunda nelere dikkat edilir? Bununla ilgili bilgilere vereceğiz.

Kullandığınız bilgisayar masaüstü ( desktop ) , dizüstü, laptop pc olabilir. Bu bilgisayarda zamanla sistem geride kalabilir yaptığınız işlemler nedeniyle yavaş kalabilir ve siz bilgisayarda işlemci { cpu } değişimi ya da diğer adıyla  proccess upgrade yükseltme yapmayı düşünebilirsiniz. Bu değişimde nelere dikkat etmek gerekmektedir.

Eski bir tek çekirdekli bir işlemci kullanıyor iseniz anakart değişiminin zamanı geldiğini söyleyebilir. Çift çekirdekli işlemci kullanıyorsanız o zaman yenisiyle değiştirme ihtimaliniz vardır. İşlemci değişimi laptop bilgisayarla da zor olduğunu söyleyerek işe başlayalım.

İŞLEMCİ UPGRADE

  • İşlemci değiştirme işleminde ilk önce anakart önemlidir.
  • Kullandığınız anakart marka ve modeli öğrenmek için konuyu inceleyin.
  • Satın alacağınız işlemci modeli, pin sayısı kullandığınız anakarta uyacak mı? Bunu kontrol ediniz.
  • Anakart ile Cpu uyumu önemlidir. Bunun için işlemci satın alma öncesinde anakart ile işlemci uyumunu mutlaka kontrol ediniz.
  • Daha sonra i3 işlemciden i5 işlemciye veya i7 işlemciye terfi ederek değiştirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
  • İşlemci değiştirme konusunda daha önceden nasıl değiştirilir? Montaj edilir bu konuyu okuyabilirsiniz.

İşlemci upgrade etme, işlemci terfi etme veya işlemci yükseltme mevcut kullandığınız bilgisayarın kasasında anakart modeli ve işlemci pin ( iğne, soket ) sayısı uyuyor mu? Anakartın desteklediğini cpu özelliğini öğrenerek kolaylıkla yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın