Sponsorlu Bağlantılar

işlemci hızı ghz nasıl ölçülür?

Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarın beyni olarak söyleyebileceğimiz işlemci ( cpu ) bilgisayar’da yapılan tüm işlemler cpu tarafından yönetilir, bilgiler veriler işlem sırasına göre buradan idare edilir. Böyle olunca işlemci hızı yönünden ne kadar hızlı olursa o kadar performansı iyi olacaktır.

işlemci hızı yeni nesillerde hızlı olduğu için günümüz bilgisayarlar daha performanslı olarak çalışmaktadır. Bizim bu konumuzda bilgisayarınızda bağlı, montajlı işlemci hızı ghz değerinden nasıl ölçülür? bununla ilgili sizlere programsız veya programlı olarak anlatmaya çalışacağız.

programsız işlemci hızı nasıl ölçülür?

Bilgisayarda program kullanmadan, programsız işlemci hızı ölçme, işlemci hız testi yapabilmek için online bir site üzerinden bu işlemi yapabilirsiniz. 

“https://scratch.mit.edu/projects/1634254/” adresi üzerinden işlemci hızı ölçme işlemini gerçekleşe bilir. Fakat..! bu değerler biraz sapma gösterebilir, bunun nedeni online ölçe yaptığı için internet hızınız, tarayıcı bazı faktörler bu değerleri aşağı, yukarı fark ettirebilir. 

program kullanmadan yapacağınız değerlendirme yukarıda gibi sonuç gösterecektir. Bununla birlikte işlemci test etme konusunda diğer adım program kullanarak bilgi öğrenmektir.

programlı işlemci hızı nasıl test edilir?

işlemci hız testi ayrıca program kullanarak yapılabilir, bu sağlıklıdır online hız testi için, program kullanarak nasıl ölçülür? CPU-Z programı kullanarak bilgisayar işlemci hızı ölçe işlemini yapabilirsiniz. Ayrıca bir başka program olarak kullanacağız yazılım Prime Benchmark programıdır.

Bu iki program ile işlemci ghz değeri ölçme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Cpu ghz değeri sonuçlarını bir başka değer ölçümü kullandığınız işlemcinin marka ve modeline göre İnternet üzerinden araştırmanız olacaktır.

işlemci marka ve modeli öğrenme konusunu ayrıca inceleyebilirsiniz. Bulduğunuz modeline göre İnternet üzerinden size gerçek değerleri ayrıca verecektir.

Arama Tags & Etiket;

işlemci ghz değeri, işlemci hız ölçe, işlemci hız testi, işlemci hızı nasıl ölçülür, cpu hızı, cpu speed, işlemci hızı nasıl test edilir, işlemci hızı nedir

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın