Sponsorlu Bağlantılar

İşlemci { Cpu } neden boşta çok ısınıyor?

2.426 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımızın Beyin görevini üstlenen İşlemci ( cpu ) durduğu yerde iş yükü yok iken yani bir işlem yapmaz iken boşta durduğunda neden aşırı ısınıyor bu sorun için cevap arayacağız. Bilgisayar işlemcisi herhangi bir iş yapmaz iken bir oyun veya bir program çalıştırırken iş yükü fazla olduğu için ısınmaya başlar veya oc yaptığınızda bilgisayar ısı değerleri artmaya başlar .

Bu işlemci ısı değerleri veya diğer normal değerlerin içinde olması gerekmektedir eğer ısı değerleri aşırı artması donanım parçalarına zarar verebilir onun için önlemler almak gerekir. Bu önlemler arasında kasa içi hava soğutmasının veya hava akışının sağlanması , işlemci , ekran kartı için termal macun kullanımı , soğutucu fanları tozlu ise bunları değiştirmemiz gerekir bunlar gibi önlemler alınabilir.

tozlu fan bakımı

Bilgisayar işlemcisi boşta iken neden ısı derecesi artmaya başlar , bunlar için farklı yöntemler vardır. ilk önce kullandığımız işlemci modeline göre İntel veya AMD işlemci için ısı değerlerini bilmek gerekiyor , bu ısı değerlerini ölçmek için İşlemci ısı değeri nasıl öğrenilir  bunun için fan cpu monitor konusunu inceleyiniz. daha sonra ısı değerleri normal mi değil mi bunu öğrenin.

Bilgisayar Kasa içerisinde , Tozlanma , kablolar dağınık mı bunları kontrol ediniz , bilgisayar kasası içinde kablolar derli toplu değil ise hava sirkülasyonu az olacağı için donanımların ısınmasına sebep olur , kasanın veya laptop bilgisayarın havadar olması gereken yerde tutunuz .

termal macun nasıl sürülür

Soğutucu Stok Fanları tozlu mu arızalı bunları kontrol ediniz , tozlu ise bir süpürge makinesi ile alabilir ve temizleye bilirsiniz.

İşlemci ile Fan arasında termal macununu kontrol ediniz. Termal macunu ısı yalıtımını sağlayacağı için önemlidir.

Arama Tags & Etiket ; 

fan cpu monitor , cpu fan monitor , cpu ısınması , işlemci ısınması

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın