Sponsorlu Bağlantılar

iphone’dan android’e rehber aktarma

1.802 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu konumuzda İOS işletim sistemi kullanan iphone cihazında kayıtlı telefon rehberindeki kişileri Android işletim sistemli telefona nasıl aktarılır? bununla ilgili yeni başlayan kullanıcılara ipucu vermeye çalışacağız. Genelde rehber aktarma olayı iphone’dan android telefon satın aldıklarında kişileri aktarma ile başlar ardından film rulosundak resimleri aktarma işlemi devam etmektedir.

iphonedan androide rehber aktarma aslından karşılık bir işlem değildir. Bunun için farklı yöntemler denenebilir bu yöntemleri sizlere aşağıda vermeye çalışacağız telefon rehber aktarma konusunda adım adım yöntemleri denemek sureti ile uygulamasını yapalım.

iphonedan androide rehber aktarma ;

iphone cihazınızdan belli bir süre sonra sıkıldınız ve android işletim sistemine sahip herhangi bir telefon aldınız, Samsung, Lg, Htc, Asus vb. markalarda ilk rehber aktarma için iCloud üzerinden aktarım yapacağız.

iCloud ile Rehber Aktarma ;

iphone telefon rehberini icloud’a kayıt edilmektedir. Bunun “https://www.icloud.com/” adresi üzerinden apple kullanıcı kimliği ve şifreniz ile giriş yapıyoruz. iphonedan androide rehber aktarma için .vcf uzantılı rehberdeki kişileri bu uzantı ile kayıt edeceğiz.

icloud ile rehber aktarma işlemi için Kişiler menüsüne giriş yapacağız. burada iphone’da kayıtlı kişi listesini göreceksiniz.

Telefon rehberinde kayıtlı tüm kişileri aktarmak için rehber üzerinde herhangi bir kişi üzeri fare ile bir kere dokunuz ve klavyede Ctrl+A tuşları yardımı ile tüm rehberdeki kişileri seçiyoruz. Saten Seçtikten sonra üst sırada kaç tane kişi seçildiyse seçilen kişi sayısı yazmaktadır.

Bunun dışında kişiler’de iken ekranın sol alt köşesinde Dişli ( Çark ) işaretini açtığımızda tümünü seç işlemini buradan da yapabilirsiniz.

iphone telefon rehberini androide aktarma işleminde tüm kişileri “Tümünü Seç” işlemi ile seçiyoruz. Ardından yapmanız bu rehber’deki kişileri dışa aktarmak için “VCard’ı Dışa Aktar…” ile rehberi masa üstüne veya tarayıcınızda indirme klasörüne “iCloud vCard’lar.vcf” olarak kayıt etmektedir.

iCloud vCard’lar.vcf dosya artık telefonda bulunan tüm kişileri barındırmaktadır. Küçük boyuttaki bu dosyayı artık e-posta ile WhatsApp ile veya bilgisayardan usb kablo yardımı ile Android telefona aktarınız. Telefona aktardığınız bu dosyayı artık Android cihazınıza aktarmaya geldi.

vcf uzantılı dosyayı android telefonda içe aktar yaparak rehbere iphonedaki numaraları aktarmış olursunuz. Bunun diğer ayrıntılı konuyu “Android telefondaki rehberi içe aktar” konusunu okuyabilirsiniz.

iphone rehberi android’e aktarmak için diğer önemli metot iTunes üzerinden telefonun yedeğini bilgisayara aldığınızda rehberinizdeki kişi listesi eğer bilgisayarda Outlook kullanıyorsanız kişiler ( contacts ) alanında yer almaktadır.

Rehber transfer etmek için ayrıca Turkcell, Vodafone, Turk Telekom noktalarında geliştirilmiş rehber aktarma aparatları ile ücret karşılığında yada kendi gsm operatörlerinde ücretsiz olarak yapılmaktadır. Böylece kolaylıkla iphone’dan android’e rehber nasıl aktarılır? konusunda takıldığınız sorunlar için yorumlar bölümüne sorularınızı gönderebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın