Mobil

Android Telefon Kişi Rehberi Yedekleme ve Geri Yükleme

Android Telefon Kişi Rehberi Yedekleme ve Geri Yükleme

Merhabalar bu yazımda Android telefonda kişi rehberini başka telefona nasıl aktarılır bunun hakkında bugün ki deneyimi sizlere paylaşmak istiyorum. Arkadaşım yeni bir cihaz almış ve soluğu benim yanımda aldı eski telefonundaki kişileri yeni aldığı telefona aktarmak için bana yapmam için bıraktı tabi ben bu işlerde biraz aşina olduğumu düşünerek..!

Ama Android cihazlardan fazla anlamadığım için bir kaç yerden aldığım ipuçları ile telefon rehberindeki kişileri diğer telefona aktarmayı başardım peki bunu nasıl yaptım ? aslında çok kolay bir aktarma oldu bunun için ;

 • Eski Telefon’da ki Kişilerin bir yedeğini almak için Kişiler bölümüne girdim
 • Kişiler Bölümünde Sol Tuşa (Ayarlar)  Hafif Dokunuyorum .
 • Android kişileri dışa aktarma seçeneğini kullanarak Sim kart yada belleğe dışa aktar olarak ( Confirm Export ) yazan kısımda OK yazan yere basıyoruz.

android kişileri dışa aktar

 • Dışa Aktar seçeneği ile kişileri bir yedeğini vcf uzantısı ile kayıt ediyoruz. Bu dosya uzantısı Rehber.vcf bir dosya olarak cihazına kayıt edecektir.
 • Bu Dosya sizin telefondaki kişilerin yedeği ( Backup ) dir.

Bu işlem sonucunda kişilerin yedeğini almış oluyoruz artık bundan sonra telefona Format atabilir yada bir başka cihaza aktara bilirsiniz.

Şimdi gelelim bu kişileri telefona geri nasıl yükleyeceğiz ? Bunun için yukarıda adımların tam tersini içe aktar olarak yapacağız. içe aktar dediğinizde kendisi bu kişilerin kayıtlı olduğu vcf dosyasını otomatik bulacak ve kişileri geri yükleyecektir.

Peki başka bir telefona bu kişileri nasıl aktaracağız ? bunun için vcf dosyasını yeni telefona aktarmak için cihazınızı bilgisayar yardımı ile telefon içine atabilirsiniz yada telefondan mail yolu ile bu dosyayı göndererek diğer telefondan mail açabilir ve bu dosyayı telefona indirdik den sonra içe aktar yaparak yeni telefona aktarabilirsiniz.

Not : Cihazınızda bu vcf dosyasına uzun süreli bastığınızda gönderme seçenekleri yardımı ile göndereceğiniz metot seçebilirsiniz.

Tags – Etiketler ;

Rehberdeki kişileri başka telefona aktarma , Kişi aktar , rehber aktar , Android telefon rehberi başka telefona aktarma , android cihaz

YORUMLAR (4)

Küfür, hakaret, onur kırıcı cümleler veya imalar, dini inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmaz.

 1. cemal diyorki:

  Meraba ben telefonundaki rehberi gmail ile kendime yolladım başka bir telefonda mail i açıp rehberi yüklemek için şimdi başka bir telefonda gelen mail i açıp yüklemek istediğimde v card içe aktarilamadi yazıyo ne yapmalıyım yardimci olursaniz sevinirim

 2. Berk diyorki:

  Benim telefonumdaki rehberim silindi bi kac program denedim olmadi ama sonradan baktım snapchat adres defterinde numaralarim duruyor bunu nasıl göre bilirim ?

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL