iphone dan sim karta numara aktarma

8.843 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu anlatımda “iphone’da sim karta numara aktarma” konusunda yeni kullanıcılardan sıklıkla gelen sorulara cevap vermeye çalışacağız. İphone cihazlarda telefon rehberindeki kişiler iCloud üzerinde bir yedeği tutulmaktadır. Telefonu sıfırladınız rehberi tekrar yüklemek için iCloud.com üzerinden apple kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yaptığınız da senkronize açıksa tekrar apple bilgileriniz ile telefona telefon rehberi geri yüklemesini yapabilirsiniz.

Fakat iphone rehberinin bir yedeğini sime ( sim karta ) aktararak işi sağlama almayı isteyebilirsiniz. Bu konuda bizde “iphone’daki kişileri sime aktarma” yaparak yedeklemesini yapabilirsiniz. iphone rehberini sime kopyalama için sizlere vereceğimiz adımlar ile telefondaki kişileri sim karta aktarma yapabilirsiniz.  Aşağıdaki adımları uygulamasını deneyebilirsiniz.

İphone’dan sim karta numara aktarma ;

Bu işlemde iphone’dan sim karta rehber kopyama işlemini direk olarak yapacak bir özellik yoktur. Bunun için ilk önce iphone’da kayıtlı kişileri ilk önce bir yedeğini almak olacaktır. Bunun için icloud.com üzerinden giriş yapıyoruz. ve Kişiler listesinin alt kısmında Çark ( Ayarlar ) işareti vardır buradan girerek kişileri dışa aktar işlemini yapacağız.

bu kişileri isteğiniz bir alana .vcf uzantılı olarak kayıt edeceğiz. Bu kişileri Android telefona aktaracağız ve oradan sim karta aktaracağız. Bu işlem biraz zahmetli ve uğraştırıcı olabilir eğer sim karta telefon rehberindeki kişileri kayıt etmek isterseniz bu şekilde devam edebilirsiniz.

Android’de kişiler sim karta nasıl aktarılır?

  • Kişiler
  • Tüm kontaklar kısmında üçüncü tercih’de
  • import/Export dışa ver
  • SİM karta aktar

bu adımlar ile iphone rehberini sim karta bu şekilde aktarabilirsiniz. Bunun için yapılacak en mantıklı adım budur. Bu iş biraz uğraştıracağı için farklı yedekleme yöntemlerini seçebilirsiniz. iphonedaki kişileri sim karta aktarma işlemini bu şekilde uygulamasını yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın