Sponsorlu Bağlantılar

İphone Wi-Fi şifresini paylaşma

150 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda iphone wifi şifresini paylaşma konusunda sizlere bu yazımızda bilgi vereceğiz. Bu özelliği saten Android mobil telefonu kullananlar saten paylaşmaktaydı.

Bu konularda iphone ne kadar da geç kalsa da sonunda İOS 11 sürümünü ile bu açığı kapatmış durumdadır. Konumuza başlamadan önce nedir bu Wi-Fi şifre paylaşımı bununla ilgili olarak hemen başlayalım konumuzu anlatmaya.

Telefondan bağlandığınız bir kablosuz ağa kullanıcı şifresiyle giriş yaptıktan sonra bu şifreyi başka bir kişiyle karşıdaki kişiye paylaştığınız barkodu okutturarak diğer kişinin şifreyi klavyeden giriş yapmadan hızlı bir şekilde paylaşmasıdır.

Böylece ortada herhangi şifrenin dönmedi bir paylaşım olmaktadır. Sadece bu şifreyi bir kişinin girmesi yeterlidir. Bu şifreyi Wifi parola paylaşma ile diğer kişilerle paylaşmak bundan sonra İOS 11 sürümünü kullananlar içinde mümkün olacaktır. Şimdi gelelim bu işlemin nasıl yapılacağına hemen anlatarak konumuza başlayalım.

İPHONE WİFİ PAROLASINI PAYLAŞMA

iphone wifi parolasi paylaşma işlemini biraz sıkı tutan Apple bunun için diğer Android cihazlarda olduğu gibi sadece kendi arasında bir paylaşım yapmaktadır.

  • Her iki iphone cihazda da İOS 11 işletim sistemi sürümünün yüklü olması gerekmektedir.
  • Her iki cihazında Bluetooth cihazların açık olduğundan emin olunuz.
  • İki cihazında kişi listesinde ekli olması gerekmektedir.

Yukarıda bu işin ne kadar zora büküldüğünü görüyorsunuz, halbuki Android cihazlarda şifresi paylaşılacak wifi şifresini diğer telefonun kamerasında QR kod okutucusuyla okutması yeterli olmaktadır.

  • Ayarlar > Wi-Fi > adımlarından paylaşacağınız kablosuz ağı bulun.
  • Hangi Wifi Parolasını paylaşacaksanız o ağın üzerine geliyoruz. Paylaşma özelliği üzerine gelerek paylaşmanız yeterli olacaktır.

Böylece iphone kablosuz ağ şifresi paylaşma işlemini başarılı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemlerde sıklıkla iphone wifi şifre paylaşma sorunu yaşanmaktadır. Bunun başlıca nedenleri arasında konumuz içinde dediğimiz gibi iki cihazında İOS 11 sürümünün yüklü olmasıdır.

Eğer sizde iphone wifi şifresi paylaşamıyorum hatası, sorunu alıyorsanız yukarıda saydığımız işlemleri göz önünde bulundurunuz.

TAVSİYE VİDEO;

Bu konumuzda iphone wifi parolasını paylaşma işleminin nasıl yapılmış, nasıl yapılır tarzında anlatmaya çalıştık. 2020 ve 2021 yıllarında daha gelişmiş paylaşım özellikleri gelme olanağı da mevcuttur.

Tavsiye Yazı; Apple Yardım Hattı

Konumuzla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden sorunlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın