Sponsorlu Bağlantılar

iphone titreşim çalışmıyor sorunu ve çözümü

73 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda iphone titreşim sorunu hakkında sizlere çözüm önerileri vermeye çalışacağız.

Yeni kullananlar için iphone biraz karışık gelebilir fakat bunu kullandıkça alışmaya başlar ve zorluk çekmezsiniz. Bizimde bu konumuzda iphone titreşim hatası aldığınızda nasıl bir yol izlemeniz gerekir buradan sizlere çözüm olarak bahsetmeye çalışacağız.

Telefonlarda titreşim problemi iki farklı nedenlerle oluşabilmektedir. Bunlardan ilki yazılımsal ve fiziksel olarak yaşanabilmektedir. Yazılımsal olarak yaşanan problemlerde güncellemeler nedeniyle oluşan sorunlar, telefonun içinden yapamadığınız ayarla olabilmektedir.

İPHONE TİTREŞİM SORUNU ÇÖZÜMÜ

İphone menü içinden titreşim ayarlarını kontrol ederek bu işe başlayalım. Bunun için Ayarlar > Sesler

TİTREŞİM ayarları içinde iki farklı ayar mevcuttur. Çaldığında Titret ve Sessizken Titret şeklinde oluşmaktadır.

ÇALDIĞINDA TİTRET bu ayar çağrı geldiğinde titreme özelliğini kullanabilmek için kullanabilirsiniz. Bunun dışında SESSİZKEN TİTRET özelliği ise telefonun sesi kapalı iken gelen bildirimleri sadece Titreşim olarak almak için kullanırsınız.

Bu ayarları kontrol ediniz. Aynı zamanda telefonun yan tarafında bulunan tek tuşu yukarı aşağı kaydırmak suretiyle sessize alabilir veya normal haline geri alabilirsiniz.

Yukarıda titreşim ayarlarını yerine getirdiğinizde titreşim ile alakalı sorunları çözmüş olacaksınız. Eğer yazılımsal nedenlerle sorun yaşanıyorsa telefonun sürüm, versiyon güncellemesini kontrol ediniz.

Eski sürüm bir yazılım kullanıyorsanız bunu yükseltiniz, güncelleyin herhangi bir problem nedeniyle sorunu bu şekilde çözümlemeye çalışacağız.

TAVSİYE VİDEO;

DONATIMSAL titreşim mekanizmasında yaşanan herhangi bir arızadan kaynaklı olarak titreşim çalışmayabilir. Mekanik sorunlar için cihaz garanti kapsamında ise en yakın bayiye verebilirsiniz. Ya da telefon tamir işiyle uğraşan bir teknik servise başvuru yapabilirsiniz.

Tavsiye Yazı; Apple Yardım ve Destek Hattı

Yukarıda verdiğimiz iki nedenden dolayı titreşim sorunu yaşanabilmektedir. Bu konumuzla ilgili yaşanan problemleri sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz. Sizlerin de yaşadığınız problem çözümlerini bizimle paylaşarak yardımcı olabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın