Sponsorlu Bağlantılar

Messenger görüntülü arama sorunu çözümü

317 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda Facebook Messenger görüntülü arama sorunları ve çözüm yöntemlerini sizlerle paylaşmaya çalışacağız.

Bazı kullanıcıların sıklıkla yaşadığını video aramalarda yaşanan problemler, hatalar nedeniyle aramalarda hatalar oluşmaktadır. Daha önce entegreli bir şekilde çalışan sohbetler sonradan farklı App uygulama yani Facebook Messenger indirilerek kullanılmaya başlandı.

Bununla birlikte bu uygulamalarda yeni özellikler gelerek video sohbet etme özelliğini de kullanarak arkadaşlar, akrabalar arasında sıklıkla kullanılan bir özelliğe dönüştü.

Hal böyle olunca görüntülü sohbet sorunu da bununla birlikte artmaya devam etti. Bizde bu aşağıda vereceğimiz en sık kullanılan çözüm yöntemlerini sizlere aşağıda listelemek suretiyle ortadan kaldırmaya çalışacağız.

MESSENGER GÖRÜNTÜLÜ ARAMA YAPAMIYORUM

Eğer sizde sorun yaşanıyor ve bu problemi düzeltmek istiyorsanız aşağıda tavsiye niteliğindeki çözüm yöntemlerini deneyin.

  • Facebook Messenger görüntülü sohbet edebilmek için ve bu uygulamayı kullanabilmek için internete ihtiyaç duyulmaktadır.

Telefonda, tablette kullandığınız internet ağını kontrol ediniz. İnternet bağlantınız yavaş, zayıf sinyal varsa görüntülü arama için bir problem teşkil etmektedir.

Cihazın mobil internet bağlantısını kontrol ediniz. Mobil internet paketinizi kontrol ederek internetiniz olduğundan, internet paketinizin yeterli kotada olduğunu kontrol ediniz.

İnternet bağlantınızı kontrol edin gerektiğinde kablosuz ağ bağlantısı yani Wi-Fi kullanıma geçiniz. Eğer bu tam tersi ise mobil internet bağlantısı kullanın. Zayıf sinyaller varsa yani internet bağlantısı yeterli değilse görüntülü aramaya geçemeyebilirsiniz.

  • Bazı durumlarda sunucu yoğunluğu nedeniyle video aramalarda bağlantı sorunu yaşanabilmektedir. Burada sizin yapacağınız pek bir şey yok internet bağlantınızda sorun yoksa sunucu yoğunluğu nedeniyle aramalar boşa düşebilir.
  • Hep kendi tarafımızdan bu sorunu irdeledik karşı tarafın internet bağlantısında sorun varsa o zamanda bağlantı sorunu yaşanabilmektedir.
  • Mobil cihazın tarih ayarlarını kontrol ediniz. Telefonun tarihinde bir hata varsa buda bir düşük ihtimal hata almanıza neden olabilir.
  • Android cihazlarda telefonun ön belleğini ve uygulama önbelleğini temizleyiniz. Bunun için yapmanız gereken adımlar;

Ayarlar > Uygulama > Facebook Messenger > Uygulama önbelleğini temizle adımlarıyla cihazın ön bilgilerini, verilerini temizleyin.

  • Uygulamayı kaldırıp tekrar yüklemek suretiyle test ediniz.
  • Bazı kullanıcıların dikkat etmediği nokta telefon versiyon güncellemesi ve uygulama güncellemeleridir. Bunları en son sürüm ile güncelleyin.

TAVSİYE VİDEO;

Yukarıda verdiğimiz adımlarla messenger’da görüntülü arama yapamıyorum hatası çözümünü sağlamak mümkün olacaktır.

Tavsiye Yazı: Facebook Yardım ve Destek Hattı

Bu konumuzda Facebook Messenger görüntülü arama problemi çözümü için önerilerimiz olmuştur. Bu verdiğimiz kesin çözüm olarak görmeyiniz. Bazı yazılımsal sorunlar nedeniyle de oluşabilecek bu nedenler nedeniyle yeni gelecek güncellemeleri beklemekte gerekebilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın