Sponsorlu Bağlantılar

İphone klavye otomatik düzeltmeyi kapatma

368 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda iphone cihaz kullanan kullanıcılar için klavyede otomatik düzeltme nasıl kapatılır bunu bu yazımızda okuyacaksınız.

Apple ürünü olan iphone mesajlaşma esnasında veya herhangi bir alanda yazı yazarken yazım yanlışlarında otomatik düzeltme sayesinde yazım hatalarını düzeltmektedir. Bazen de öyle şeyler oluyor ki yazılması gereken yazıyı anlam dışına taşırdığı da olduğu için kullanıcılar bundan hoşnut olmayabiliyor.

Bizimde bu konumuzda iphone otomatik düzeltmeyi sevmeyenler için bu özelliği nasıl kapatılır, devre dışı bırakılır bunu bu yazımızda sizlere anlatmaya çalışacağız.

İPHONE KLAVYE OTMATİK DÜZELTME NASIL KAPATILIR

Eğer bu özelliği sonradan sevmemeye başladıysanız özelliği devre dışı bırakmak isteyebilirsiniz. Bunun için cihazınızda şu adımları takip ederek sonlandırabilirsiniz;

  • Ayarlar
  • Genel
  • Klavye
  • Otomatik düzeltme ( düğme ile kapatın )

Yukarıda cihazın menülerinden yola çıkarak klavye otomatik düzeltme devre dışı bırakmak için takip ederek sonlandırabilirsiniz.

Tavsiye Yazı; tablete klavye otomatik düzeltme devre dışı bırakma

Yukarıda ayrıca Apple iPad klavye düzeltme kapatma konusunu da okuyabilirsiniz. Bu konumuzda iphone 6, iphone 7, iphone 8, iphone Xs, iphone Xr ve bu modellerin plus ve S serileri ve diğer eski model cihazları için geçerlidir.

Destek; apple yardım destek hattı

Konumuzla alakalı yaşadığınız sorunlarınız, hatalarınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından tarafımıza sorularınızı göndererek cevaplar alabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın