Sponsorlu Bağlantılar

iphone ağlara otomatik katılmasını engelle

70 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda iphone kullanıcıları için ağlara otomatik katılmayı engelleme konusunda bu işlemin nasıl yapılır, nasıl yapmış tarzında anlatacağız.

Daha önceden bağlantı sağladığınız bir wifi yani kablosuz ağa tekrar otomatik olarak bağlanmaktadır. Eğer bu ağlara bağlanmak için sizin onayınızı istiyorsanız ve otomatik katılmasının önüne geçmek istiyorsanız o zaman aşağıda vereceğimiz adımları yerine getirmeniz gerekecektir.

Mobil cihazlarda kablosuz ağ ve mobil internet ağı kullanılmaktadır. Gittiğiniz herhangi bir yerden WiFİ ağını kullandığınızda o yere tekrarında gittiğinizde bu ağa yeniden bağlanır veya bağlanmaya çalışır o esnada telefonda herhangi bir video izlerken veya bir bankacılık hesabını kullandığınız sırada kesintiye girebilir veya ortak ağ neticesinde işleminiz tehlikeye girebilir.

Bu nedenle ağa bağlanmak için sizden izin almasını isteyerek telefonunuz üzerinden ayarları yeniden yapılandırabilirsiniz.

İPHONE AĞLARA KATILMADAN SOR

Ağlara otomatik bağlanmayı sormak direk olarak bağlanmayı engellemek için aşağıda adımlarla takip ederek ayarları yeniden yapılandırın.

  • Ayarlar
  • Wi-Fİ
  • Ağlara Katılmadan Sor

Yukarıda ayar butonunu etkileştirdiğinizde telefonda farklı ağlara girdiğiniz yerlerde ağa bağlanmak için onay isteyecektir.

Bunun dışında telefonda tanımlı daha önceden girdiğiniz ağın üzerine gelerek ağ ayarlarına girmek için  ⓘ  o ağa bir kere dokunun.

Bu alanda tekrar sadece bu ağ için “Ağlara Katılmadan Sor” butonu aktif ettiğinizde ağa yeniden bağlanmak için sorması için etkinleştirebilirsiniz.

Böylece iphone ağlara katılmadan sormak için bu ayarı yeniden etkinleştirerek kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu konumuzda iphone ağa direk bağlanmayı engelleme konusunda nasıl yapılandırılır bunu sizlere anlatmaya çalıştık.

TAVSİYE VİDEO:

Konumuzla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden sorularınızı tarafımıza sorabilir veya diğer tüm Apple sorunları için Apple Yardım ve Destek Hattı sayfamız üzerinden sorunlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın