Sponsorlu Bağlantılar

Modemi sürekli açık tutmak zararlı mıdır

634 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda modemi sürekli açık tutmak zararlı mıdır, zararı olur mu bu konularda sizlerden gelen sorulara cevaplar vermeye çalışacağız.

Bazı kullanıcılar modemi devamlı açık tuttuğunu, bazı kullanıcılar yatarken modemin fişini çıkardığını, çektiğini belirtmektedir. Sürekli modemi açık tutmak zararlı mı yoksa hiçbir zararı yok mudur?

MODEMİ SÜREKLİ AÇIK TUTMAK

Adsl modemi gündüz kullanıp akşam yatarken kapatmak gibi kullanıcılar birçok yöntem kullanmaktadır. Bazı kullanıcılar modemin ömrünü kısaltacağını söylemekle beraber bazı kullanıcılarda hiçbir şey olmayacağı belirtmiştir.

Aslında bana göre ve deneyimli bilgisayar kullanıcıların bir noktada buluştuğu nokta modemi sürekli açık tutmak herhangi bir zarara neden olmamış ve hiçbir zararı yoktur.

Buna en iyi örnek güvenlik kameralarının sürekli açık olması ve işyeri, evden birçok yerden uzaktan internet üzerinden bağlantı kurarak uzaktan kamera izlenmesi buna örnek verebiliriz, çünkü gece gündüz dışarıdan ip kameranın izlenmesi için internetin olması ve modemin açık olması gerekmektedir.

Sürekli, devamlı modemin açık kalmasında hiçbir zarar yoktur ama ayda bir kere modemi 3 ~ 5 dakika kapatarak modemin yeniden ip almasını sağlamak modem şişmesi olarak bilgisayarcılar arasında bilinen hataları düzeltmek gerekebilir.

Modemi sürekli açık bırakmak konusunda modeme hiçbir zararın olmadığını belirterek bazı kullanıcılar karanlıkta ışıklı ortamda uyuyamadığını, modemin radyasyon yaydığı endişesi ile kapattığı da bilinmektedir.

MODEM AÇIK KALIRSA KOTA HARCAR MI

Bazı kullanıcılar tarafından sıklıkla sorulan sorulardan biride kota harcar mı buna dolaylı olarak EVET diyebiliriz. Kotayı şu şekilde harcamaktadır. Telefonunuz, bilgisayarınız sürekli açık kaldığında ve arka planda çalışan bir uygulama, program varsa kullanıyorsa, güncelleme yapılıyorsa mutlak kota kullanımı olacağı için kota harcayacaktır.

TAVSİYE VİDEO

BU konumuzda modem sürekli açık kalırsa ne olur devamlı açık kalmasının zararı var mıdır konularında sorulara cevaplar vermeye çalıştık. Konumuzla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bize ulaşabilir veya diğer tüm konularda sorularınız için bilgisayarcıya soru sor sayfamızdan bize iletebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın