Sponsorlu Bağlantılar

internet tarayıcıda https:// sayfalar açılmıyor?

1.164 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu konumuzda bilgisayara yeni bir işletim sistemi kurulduğunda yada format attıktan sonra internet tarayıcıda mozilla, chrome veya diğer tarayıcılarda adres çubuğuna https:// adresi ile başlayan sitelerin açılmaması bağlantınız güvenli değil sertifika sorunu ile karşılaşma sorunu nasıl çözülür? bununla ilgili sizlere elimizden geldiği kadarıyla yardım etmeye çalışacağız.

Windows 10, Windows 8.01 veya Windows 7 işletim sisteminde yeni işletim sistemi sorunu olarak zaman zaman karşınıza çıkabilir, bununla ilgili bu işletim sisteminin saati veya tarihinin yanlış olmasından kaynaklı olarak da yaşanabilmektedir.

https:// girmiyor ve adres çubuğunda kırmızı renk beliriyorsa, o zaman yapılacak adımları aşağıdaki vereceğimiz şekilde uygulamanız gerekebilir. Sertifika sorunu için şimdi şu adımları yapmaya çalışacağız.

https:// girmiyor sorunu nasıl çözülür?

  • Bilgisayarınızın saat / tarih ayarlarını kontrol ediniz, tarih ve saat’de bir değişiklik varsa güncellemesini yapınız.
  • Bilgisayar > Denetim masası > Windows Güvenlik Duvarını devre dışı bırakınız.
  • Bilgisayar > Denetim Masası > İnternet Seçenekleri > güvenlik sekmesinde “güvenlik düzeyini” orta ayarlara getiriniz.
  • Aynı ayarlarda “Gizlilik” sekmesinde bağlantı yapamadığınız siteleri buraya eklemek sureti ile güvenli hale getirebilirsiniz.

yukarıda adımları uygulamak sureti ile https:// uzantılı sitelere giriş yapamıyorsanız bu adımları uygulamanız gerekecektir. Bunun dışında diğer adımlarda “bağlantınız güvenli değil” konusunu inceleyiniz.

https:// giriş sorunu muhtemelen bu şekilde çözülecektir, bunun dışında sitelerde SSL Sertifika sürelerinin bitmesi ve uzatılmaması nedeniyle bu tür sorunlarda yaşanabilmektedir, yani girmiş olduğunuz bir site ssl sertifika süresi eğer bittiyse sorunu yaşatmasıdır. Web sitelerinin güvenlik sertifika sürelerini kontrol etmek isterseniz şayet “https://www.sslshopper.com/ssl-checker.html#hostname=domainismi”  yazarak kontrol edebilirsiniz.

Arama Tags & Etiket ;

https:// siteler açılmıyor, https:// giriş yapılmıyor, https:// sayfalara girilmiyor, https:// sayfalara girilmiyor, https:// giriş sorunu, https:// giriş hataları, nasıl çözülür

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın