Sponsorlu Bağlantılar

İnternet servis sağlayıcı değişince modem ayarı değişir mi?

1.453 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda sizlerden gelen sorulara cevap vermeye devam ediyoruz, bu konumuzda soru & cevap sayfamıza gelen sorulardan biri olan internet sağlayıcı servisini değiştirince modem ayarı değişir mi? Konusunda siz takipçilerimize cevap vermeye çalışacağız.

Ttnet, Turkcell, Turknet, KabloTv, Superonline, D-Smart, Doping, Vodafone gibi ülkemizde internet sağlayıcıları mevcuttur. Bunlardan tercih ettiğiniz bir firmadan dilediğiniz internet paketini alarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bunlar arasında beğenmeyip geçişler yapabilirsiniz, değiştirmek istediğiniz internet sağlayıcı servislerinin alt yapısı genelde aynı olmasına rağmen hizmet kalitesi farklılık gösterebilmektedir. Aynı zamanda internet hizmetini sağlamak amaçlı olarak size kullanıcı adı ve şifresi verecekleri için değiştirdiğiniz hizmet için modeminiz aynı olsa da kullanıcı adını ve parolasını modemin içinden değiştirmek gerekecektir.

O zaman şunu diyebiliriz modeminizi değiştirmeden yeni mide hizmet almak için değiştirdiğiniz internet hizmetlerini kullanabilmek için modemin arayüzünden kullanıcı adı ve şifrenizi girmeniz gerekecektir.

Bazı hizmet sağlayıcılarında modem farklılık göstermektedir. Kendi modemlerini bağlamakta ve kendileri ayarını değiştirmektedir.

Daha önceki konularımızda modem arayüzüne nasıl girilir? Konusunda sizlere yazılarımız olmuştu bu yazımızdan destek alabilirsiniz.  Bunun dışında modemle ilgili yaşadığınız hatalar, arızalar, teknik destek konusunda bilgi almak için link adresimizden destek alabilirsiniz.

ADSL MODEM HATALARI VE ÇÖZÜMLERİ

İnternet servisi değiştiğinde modemin içindeki kullanıcı adını ve şifrenizi değiştirmeniz gerekecektir. Modem ışıkları yanmıyorsa satın aldığınız hizmet sağlayıcı üzerinden müşteri hizmetlerini arayarak destek alabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar
Etiketler: ,

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın