Sponsorlu Bağlantılar

Arp Zehirlenmesi Saldırısı Nedir?

6.366 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarınız’da İnternet bağlantısı kopması yaşıyor ve kullandığınız Antivirüs yazılımı Arp Zehirlenmesi algılandı uyarı veriyor ise bilgisayarınız muhtemelen bir saldırıya uğramaktadır. Arp fiziksel ip adresi ile İnternet ip adresi arasında çözümleme yapan protokoldür. yani bilgisayarınızda bir ip adresi 192.168.xx.xx gibi birde bunun karşılığında bir mac adresi vardır bunların çözümlemesini yapmaktadır.

Arp Zehirlenmesi Nedir?

Arp saldırıları yerel ağ içerisinde oluşmaktadır o yüzden sizin ağınıza sızan bir bağlantı kaynaklı olabilir veya bir ip adresi karmaşası oluşturmaktadır. bir ip adresine karşılık sahte bir mac adresi oluşturulmasına Arp Zehirlenmesi denir.

Ağ’da bir şişirme trafik oluşturarak trafiği yavaşlatmak , ağ trafiğini durdurabilir buna da arp zehirlenmesi diyebiliriz. Bununla birlikte Adsl Modem’de ip kira süresi aşan bir ip adresi bağlantıdan düşmesi gerekir , bu ip adresini bir başka cihaza verirken diğer bilgisayardan tam düşmez ise bir karışıklık oluşabilir arp zehirlenmesi bundan kaynaklı da oluşabilir.

Genelde bu tür olayda Eset AntiVirüs programları trafiği yanlış yorumladıkları için olabilir bu sorunu vermektedir. Bununla ilgili olarak Bilgisayarınızda Adsl Modem arayüzüne girerek başka bir cihazın bağlı olup olmadığını mac adresi kontrolü ederek var mı yok mu kontrol edin.

Arp Saldırı Nasıl Engellenir?

Adsl Modem’de başka mac adresi keşf ederseniz bunu mac engelleme ile bağlantısını koparın. daha sonra Modem Arayüz şifresini değiştirin , ayrıca Wifi şifrenizi değiştirin. böylece bir başka bağlantısı sızmalarını engelleyin.

Arama Tags & Etiket ;

arp saldırısı , arp zehirlenmesi , mac saldırısı , mac adresi karışması , arp zehirlenmesi , arp saldırı , arp tablosu

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Arp Zehirlenmesi Saldırısı Nedir? (1 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın