Sponsorlu Bağlantılar

instagrama en son giriş hangi cihazdan ne zaman olmuş.!

34.301 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu konumuzda sizlerden gelen en çok sorulardan biri’de instagrama en son giriş hangi cihazdan ne zaman olmuş nasıl öğrenebilirim? konusunda bilgi istenmektedir. Bazı kullanıcıların merak ettiği bu soru’da hesap şifresinin bir başkasının eline geçmesi veya instagram hesabının birden fazla kullanıcılarda olan şifresi ile merak edilen hesabıma nereden giriş yapıldı, son giriş tarihi, en son hangi saat’de giriş yapıldı, en son giriş saati, ne zaman girildi? sorularıdır.

Instagrama en son nereden hangi ülke, şehir veya tarih / saat ‘de girildiğini Facebook’da olduğu gibi öğrenme giriş yaptığın yerler gibi bir log kayıtı veya bu bilgileri gösteren bir panel yoktur bu nedenle giriş yapılan yerleri, cihaz yada tarayıcı bilgileri gösteren data kayıtları bize verilmemektedir. 

Sadece bu kayıtlar giriş tarihi, giriş saati, hangi cihaz ile giriş yapıldığı, ip adresi bu tür bilgiler instagram sunucularında yer almaktadır. Yasal, Adli konularda yaşanan durumlarda bu bilgiler adli kanallar dahilinde savcılık talimatı ile Amerika’da barındırılan sunuculardan instagram yetkilileri dahilinde verilmektedir.

Bu nedenle sizin bu bilgileri maalesef göremezsiniz eğer ki yeni gelecek güncellemeler ile instagram sayfasında ileri ki zamanlarda aynen Facebook > Ayarlar > Güvenlik ve Giriş sekmesi altında görebileceğiniz gibi hizmete açılabilecektir. 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

instagrama en son giriş hangi cihazdan ne zaman olmuş.! (4 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Merhaba. Şöyle bir sorunum var İstanbul da yaşıyorum instagram giriş hareketleri bölümümde giriş yapılan konumlarda ankara olarak gözüküyor. Birisi hesabıma giriş mi yapıyor anlayamadım yardımcı olur musunuz

    • Merhaba Aylin Hanım, ilk önce şöyle ifade etmek gerekirse evden Wi-fi ağıyla bağlandığınız kablosuz ağda internet sunucuları bulunduğunuz bir bölge üzerinden bağlanmaktadır. Buna örnek veriyim siz Çankırı’da oturuyorsunuz fakat internet ağınız Ankara bölgesi olarak görünebilir. Cep telefonun mobil internet ağını kullanıyorsanız siz Van’da ikamet ediyorsanız Turkcell bir hat iseniz giriş adresiniz İstanbul olarak GSM operatörlerin sunucuların olduğu yer gösterecektir. Eğer şüpheleniyorsanız instagram > profil > mail adresinizi ve cep telefon numaranızı giriniz bunları onaylayın ve şifrenizi güçlü parola ile değiştirin.

  2. İyi akşamlar bir instagram hesabından bana rahatsız edici mesaj atıldı bunu sildim ancak ekran görüntüsü elimde acaba bu mesajı atan kişinin kimliği tespit edilebilir mi

    • Maalesef tespit zordur. Bunu sadece hukuki işler olduğunda gerçekleştirilen bir olaydır.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın