Sponsorlu Bağlantılar

İnstagram yakın arkadaşlar özelliği ne işe yarar

1.364 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konu anlatımında instagram yakın arkadaşlar nedir, ne işe yarar bu konuyla alakalı olarak siz takipçilerimize bilgi vermeye çalışacağız.

Yeni gelen bu özellikle bundan sonra instagram hikayenizi izlemesini, görmesini istemediğiniz kişileri artık engellemek zorunda kalmayacaksınız. Bu özellikte bir kere oluşturduğunuz yakın arkadaşlar listeniz aracılığı ile sadece bu instagram kullanıcılarına paylaşacağınız gibi isterseniz herkese paylaşarak da sadece engelli kişilerin görmesini engellemiş olacaksınız.

İNSTAGRAM YAKIN ARKADAŞLAR ÖZELLİĞİ

Bu özelliği kullanarak sadece yakın arkadaşlar olarak listeye eklediğiniz kullanıcıları stories { hikaye } görmesini sağlayacaksınız.

Bu durum şunu da ifade etmek gerekirse instagram pofiliniz herkese açık hikayenizi herkes izliyor sadece engelli kişiler görmüyor fakat engelli kişi stalk yani fake hesaptan görme şansı vardır. Ama bunu yakın arkadaşlar olarak paylaştığınız da profiliniz herkese açık olsa ve engellediğiniz kişiler dahi olsa bile bu içeriği sadece yakın arkadaşlar listesindeki kişiler göreceği için bir sıkıntı yaratmayacaktır.

Kısaca tekrar sade bir şekilde özetlemek gerekirse instagram yakın arkadaşlar nedir diyecek olursanız. Oluşturduğunuz yakın arkadaşlar listesi dışında hikayenizi kimse izleyemeyecektir. Peki yakın arkadaşlar listesi oluşturma nasıl yapılır?

İNSTAGRAM YAKIN ARKADAŞLAR LİSTESİ OLUŞTURMA

İnstagram hikayenizi belirlediğiniz kişilerin izlemesini istiyorsanız yakın arkadaşlar listesi için Profil > Ayarlar > Yakın Arkadaşlar takip edebilirsiniz.

Yakın arkadaşlar listesine bu alandan ekleme yapabilirsiniz. Bundan sonraki eklemelerden sonra hikaye kısmında sol alt kısımda hikayelerinizi bu alandan yakın arkadaşlarınıza göndererek belirlediğiniz kişilere eklemiş olursunuz.

Tavsiye Yazı; istagram profiline şekilli yazı yazma

Yukarıda konumuzda instagram yakın arkadaşlar kullanımı hakkında bilgi vermeye çalıştık. Bununla alakalı olarak sık sorulan sorulardan biride yakın arkadaşlara eklenen kişi nasıl çıkarılır bu sık sorulan sorumuza cevap ise;

Profil > Ayarlar > Yakın Arkadaşlar kısmından eklenen kişileri liste gördüğünüzde hemen yanında “çıkar” butonu saten görülmektedir. Buradan istediğiniz kişileri listeden tekrar çıkabilirsiniz.

İnstagram yardım merkezi sayfamızdan bize ulaşarak sorularınızı bize ileterek ücretsiz olarak elimizden geldiği kadarıyla yardım etmeye çalışıyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın