Mobil

instagram shadow ban nedir?

instagram shadow ban nedir?

Merhabalar, bu yazımızda instagram shadow ban nedir? shadow ban nasıl kaldırılır bununla alakalı olarak sizlerden gelen sorulara cevaplar vermeye çalışacağız.

Dünyaca en çok kullanılan mobil uygulamalardan biri olan instagram da kullanıcı sayısı bakımından ön sıralarda yerini almaktadır. Hali hazırda bu kadar kullanıcı kitlesini kontrol edebilmek için topluluk kurallarını uygulamak için instagram filtreleri çalışmaktadır.

Bu filtreler instagram belirlediği kuralları ihlal eden kullanıcılar bu süzgeçlerden geçerek filtrelenmekte kurallara uymayan instagram kullanıcılarına bazı yaptırım uygulamaktadır. Bizim de bu konumuzda instagram shadow ban konusunda bilgilendirme yaparak fikir sahibi olacaksınız.

İNSTAGRAM SHADOW BAN NE DEMEK

Eğer bu dünyaca ünlü popüler sosyal ağı kullanıyorsanız sizde instagram topluluk kurallarına uymanız gerekmektedir. Bu kuralları uymuyor, çiğniyorsanız instagram sizi banlayabilir ve özelliklerin kullanımı sınırlayabilir.

Türkçe kelime anlamı olarak “gölge” anlamı içermektedir. Bu aslında bu kısıtlama kullanıcıyı instagram’dan soğutmadan açık bir banlamadan “gizli kısıtlama” olarak söyleyebiliriz.

Bu kullanıcıyı instagram dan uzaklaştırmadan hatalı davranışları nedeniyle küçük cezalandırma diyebiliriz.

Bu nedenle instagram limitlerine uyarak karşıdaki kullanıcıyı rahatsız edici davranışlardan uzak durarak kullanmak gerekmektedir. Buradaki amaç instagram kullanıcıyı cezalandırma amaçlı olmayıp gerçekçi davranmalarını teşvik etmektir.

İNSTAGRAM SHADOW BAN BELİRTİLERİ

Sizde kendi hesaplarınızda anormal davranışlar gözetliyorsanız instagram tarafından gölge ban, gölge kısıtlama adını verdiğimiz shadow ban yemiş olabilirsiniz.

Bu durumda paylaşımlarınızı yapabilirsiniz, fakat beğeni yapamayabilirsiniz, geri atabilir, sizi takip edenler görebilir, etiket eklemişseniz paylaşımlarda etiketlerde görünmeyebilirsiniz.

SHADOW BAN NEDENLERİ

Bunun belirgin nedenleri arasında kullanıcıların sıklıkla yaptığı hataların başında fazla etiket kullanımı, limitleri aşan fazla beğeni, müstehcen paylaşımlar, uygunsuz fotoğraf ve videoların paylaşımı instagram shadow ban nedenleri arasında yerini almaktadır.

İNSTAGRAM SHADOW BAN NASIL DÜZELİR?

Eğer instagram da ban yediyseniz nasıl çözülür? Bunun herhangi itiraz etme mail atma, form doldurma gibi çözüm yolu yoktur. Sadece biraz sabır ederek sorunun birkaç içinde düzeltmesini bekleyeceksiniz.

Tavsiye Yazı; instagram destek sayfası

Bunun için sizin atacağınız adımlar sıkıntılı paylaşımlarınız varsa bunu kaldırmanız olacaktır. Daha sonrasında instagram limitleri yazımızı okuyarak paylaşımlarda, beğeni, kullanıcıları takip etmede belirlenen standartlara uyulması, instagram topluluk kurallarına uyulmasına dikkat ettiğiniz zaman bu süreç biraz daha hızlanacaktır.

YORUMLAR (1)

Küfür, hakaret, onur kırıcı cümleler veya imalar, dini inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmaz.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL