Sponsorlu Bağlantılar

instagram profile hikaye ( öne çıkanlar ) nasıl eklenir?

24.615 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu instagram’da yeni gelen bir özellik hakkında nasıl yapılır? hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Bu özelliği biliyoruz fakat bu özelliğin yanında profile tutturma nasıl oluyor? bunu anlatacağız. İnstagram hikaye özelliğini artık hepimiz biliyoruz. 24 saat süre ile 20 saniyelik video, fotoğraf paylaşarak sonradan 24 saat sonra otomatik silinen hikayeleri artık arşiv yapabilir ve bu hikayeleri profilinize öne çıkanlar olarak ekleyebilirsiniz.

Beğendiğiniz hikaye ( stories ) artık profiliniz de öne çıkanlar kısmında izleyebilir veya sizi takip eden instagram kullanıcıları tarafından profilinizi ziyaret eden kullanıcılar bu hikayeleri tekrar tekrar siz kaldırana kadar izleyebilir. Bu öne çıkanlar kısmına hikaye nasıl eklenir? bizde bu konumuzda bunu anlatmaya çalışacağız.

instagram öne çıkanlar hikaye ekleme ;

Paylaşmayı düşündüğünüz, yada çektiğiniz ve hikaye olarak gönderdiğiniz bir gönderiyi profile eklemek için hemen hikaye izlediğiniz alanda bir küçük butonun olduğunu saten göreceksiniz. Bu nedir? demeden önce bunu biz söyleyelim. 

Öne Çıkar Butonu paylaştığınız hikayeyi profilinize tutturmak için kullanabilirsiniz. Bu öne çıkar butonu ile ekleyeceğiniz hikayeler profilinizde görünecektir. Bunu şimdi resimli anlatım ile profil öne çıkanlar nasıl eklenir? bunu anlatmaya başlayalım.

instagram hikayeyi öne çıkar ;

Hikaye izlemeye açınız, hikaye içinde paylaş, öne çıkar ve diğerleri panellerini göreceksiniz. “Öne Çıkar” butonu basarak sizin ne yapmanız gerekeni saten göstermektedir. Beğendiğiniz stories hikayeyi profile eklemek için dokun.

instagram öne çıkanlara ekle menüsünde yeni bir hikaye ekleme için +Yeni butonu basıyoruz. Ardından diğer adım bir pencere daha gelecek burada profile hikaye ekleme için bir isim oluşturmanızı isteyecek.

profile hikaye ekleme için yeni öne çıkan kısmında profilinizde görmek istediğiniz hikaye için isim ( ad ) veriyorsunuz. Bu isim vermeden sonra instagram profilinde hikaye bu isimle görünecektir. Bu ismi sonra profil üzerinden düzenlemek istediğiniz hikayenizin üzerine basarak “Öne çıkandan kaldır” ve “Öne çıkanları Düzenle” şeklinde kaldırabilir veya düzenleme yapabilirsiniz. 

Profilinize hikaye ekleme adımında artık bitmiş durumda “Öne çıkanlara Eklendi” mesajı gördüğünüzde bu hikayeyi sen kaldırana kadar profilinizde kalacak, duracaktır. Bundan sonra profiliniz herkese açıksa bunu herkes izleyebilir. Hikaye gizlilik ayarı üzerinden kimlerin göreceğini yada görmeyeceğini ayarlamasını yapabilirsiniz.

instagram profilde hikaye nasıl gösterilir? konusunda son adımla artık olayı bitirdik. Artık budan sonra beğendiğiniz hikayeleri profile ekleyebilir ve burada siz kaldırana kadar durmasını sağlayabilirsiniz. Şimdi yanlış isim verdiğiniz yada hikayeyi profilden kaldırmak istiyorsunuz? nasıl düzeltilir? nasıl silinir? bunları anlatalım.

Profilden Hikaye Kaldır & Düzenle ;

Kaldırmak, silmek yada hikaye ismini, adını düzeltmek istiyorsunuz buda çok kolay yapmanız gereken şey profilinizde sabit duran hikaye üzerinde işlem yapmak istiyorsanız görüntülemek için bunu açıyoruz.

profilden hikaye silme için yada düzenleme için hikayenin sağ alt köşesinde üç nokta’ya dokunuyoruz. Size iki seçenek çıkacaktır. “Öne çıkandan kaldır” & “Öne çıkanı Düzenle” burada tercih size kalmış. Düzenle derseniz vermiş olduğunuz Ad değiştirebilirsiniz yada Kapak resmini yeniden düzenleyebilirsiniz. 

Yukarıda sizlere instagramın yeni özelliği olan profile hikaye ekleme ve eklediğiniz bu hikayeyi kaldırma, düzenleme ile ilgili anlatım verdik. Bununla ilgili sizin sorularınız olursa yorumlar kısmından veya soru & cevap sayfamızı kullanarak hızlı bir şekilde cevap almayı sağlayabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

instagram profile hikaye ( öne çıkanlar ) nasıl eklenir? (41 Yorum)

Yorum Yaz

 1. Telefonumda yüklü olan instagram uygulamasının içinde öne çıkar özelliği bulunmuyor. Ne yapmam gerek? Sorun bildir diyerek sorunu hergün yazıyorhm 6 gündür cevap yok!!!!!

  • Bende de aynı sorun var eğer halledebilirim bana da dönüş yapar mısınız deli olacağım çünkü yoksa

   • Melis hanım, ayarlar kısmından sorun bildir yaparak bir netice ulaşınız, çünkü bu sorun genelde yaşanan bir sorun

    • merhaba en az otuz defa sorun bildirdim durumu en açıklayıcı şekilde izah ettim fakat hiçbir dönüş olmadı hesabımı kapatacağım bu gidişle olanlar fotoğraflara olacak :(((

  • öne çıkanlar olarak eklediğiniz hikayeleri mi kaldırmak istiyorsunuz? tekrar hikaye içine girerek düzenle var oradan kaldırabilirsiniz.

 2. Hocam kolay gelsin, ya bende öne çıkar seçeneği yok, yan hesabımda çıkıyor ama asıl hesabımda yok, uygulamayı kaldırdım gene yükledim olmadı en son sürüm yüklü zaten önbelleği sildim şifre değiştirdim bağlı hesaplardan kaldırdım her yolu denedim ama bende çıkmıyor acaba bir çözümü varmı bunun?

  • yoktur, sizi takip eden kullanıcılar görebilir yani sonuçta bu genel bir sorun bununla ilgili çok kişiden geri bildirim geliyor, sizin yapmanız şuan ayarlar kısmından “Sorun bildir” kısmından bir şey çalışmıyor adımlarından geri bildirim yapmanız olacaktır.

 3. Lütfen acil yardım eder misiniz? Eskiden Instagram öne çıkanlarıma fotoğraf ekleyebiliyordum fakat bir süredir en son attığım hikayeleri öne çıkanlara ekleyemiyorum. Eklemeye çalıştığımda hikaye arşivinde eski hikayeleri gözüküyor. Öne çıkanlara ekle tuşu kayboldu. Yardımcı olursanız sevinirim.

 4. Merhaba telefonumda instagramimda guncel fakat hesabimda one cikanlar kismi yok arsivleme diye bir sey yok baska hesaplara bakiyorum var faakt benim hesabimda mevcut degil nasil cozebilirim bu sorunu? Cook defa sorun bildire tiklayip aciklamami yaptim (donus olmadi) ismimi degisip hesabi dondurup actim fakat hala degisen bir sey olmadi?

 5. Selam hikayeyi öne çıkar vardı fakat bir süre sonra kayboldu güncellemelerde yaptım olmadı ne yapabilirim

 6. merhaba bir sey sorabilir miyim hikayeyi birilerine gizledigimizde ve o hikayeyi profilimize sabitledigimizde onu gizledigimiz kişiler gorebiliyor mu

 7. merhaba öne çıkar sorunu bendede var telefonumdan başka hesaplara girince öne çıkart var benim hesabımda yok nasıl yapabilirim

 8. Merhabalar Banada yardımcı olurmusunuz benim hesapta ve telefonda öne çıkan göremiyorum kendimide başkasınıde ama benim telefonda başka hesap tan girdik orda göründü fakat kendı hesabimi bu sefer ipat tan girdim orda öne cikan göründü ama telefonumda yok başka hesap telefonumdya girince var kendı hesabımda yok

 9. merhaba ben hikaye ekliyorum, fakat hepsini aynı albüme koyuyor oysa isim falan da koyuyorum ayrı ayrı yapıyorum ama aynı albüme koyuyor sorun nedir sizce?

 10. Note8 kullanicisiyim instagramim guncel olmasina ragmen hikayeyi öne çıkarma hala yok lütfen yardım

 11. İphone kullanıyorum. Uygulamam güncel. Hesabımda öne çıkar özelliği yok. Başka bir telefondan denedim yine olmadı. Uygulamayı sildim geri yükledim olmadı. Başka bir hesap açtım uygulamamda o hesapta bu özellik var ama kendi hesabımda yok. Hesabımda ne yapsam ne etsem olmadı. Sorun bildir kısmına yazdım geri dönüş yapan olmadı. Ne yapmam gerekiyor?

 12. Öne çıkartmalarda 1 başlık altında bir sürü öne çıkartma ekliyorlar. Ben yapamıyorum nasıl oluyor :)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın